REKLAMA

Ciężkowice mają przed sobą wielką szansę na rozwój. Dzielnica ta może stać się ośrodkiem turystycznym, w październiku rusza budowa pola golfowego. Będzie to osiemnastodołkowe pole golfowe o najwyższy światowym standardzie. Dodatkowo baza noclegowa, lotnisko, spa, gdzie powstanie 2 tysiące miejsc pracy dla Jaworznian. Koszt inwestycji to pół miliarda złotych.

Słuchy o mającym powstać w Ciężkowicach polu golfowym chodziły po mieście już od dobrych kilku lat. Wszyscy traktowali je z przymrużeniem oka. Teraz plany stają się bardzo realne. Inwestor musiał czekać na zatwierdzenie planu zagospodarowania przestrzennego Ciężkowic.
Inwestor kupił od Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej 131 hektarów terenu. Jest to wielka łąka rozciągająca się między Stadniną koni a Sosiną. 90 hektarów zajmie pole golfowe klasy mistrzowskiej, pozostała część przeznaczona jest na zaplecze.

To szansa dla miasta. Taka inwestycja wypromuje Jaworzno w kraju i Europie. Pole golfowe, to żywy twór, który przyciąga kolejnych inwestorów do Jaworzna. Po powstaniu pola golfowego klasy mistrzowskiej oferta rekreacyjno turystyczna miasta stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna, a predyspozycje miasta pozwolą na organizację międzynarodowych zawodów. Mieszkańcy Ciężkowic będą mogli liczyć na spore przychody z turystyki.

Inwestor kilka dni temu uderzył pierwszą piłeczkę golfową na kupionej działce – wywiad z nim I więcej szczegółów dopiero w sierpniu.

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki