Wybory Samorządowe 2014
Specjalna strona jaw.pl na okres Wyborów Samorządowych. Publikujemy listy kandydatów wraz z materiałami archiwalnymi.
Specjalna strona jaw.pl na okres Wyborów Samorządowych. Publikujemy listy kandydatów wraz z materiałami archiwalnymi.
Łącznie oddano 31 539 głosów na 75 862 uprawnionych do głosowania. 574 karty były nieważne. Frekwencja wyniosła 42,3%.
Maciej Bochenek, wiek: 61, nie należy do partii politycznej.
Mirosław Łapot, wiek: 33, członek partii: Kongres Nowej Prawicy
KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke
Paweł Silbert, wiek: 52, nie należy do partii politycznej
Strona www kandydata
Bernadeta Siostrzonek, wiek: 52, nie należy do partii politycznej
Bogusław Śmigielski, wiek: 56, członek partii: Platforma Obywatelska RP
Dzielnice: Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie, Śródmieście, Skałka. (Wykaz ulic)
Uzyskali mandat:
Barbara Sikora (PO) – 871 głosów
Dariusz Starzycki (PiS) – 856 głosów
Paweł Silbert (JMM) – 586 głosów
Sebastian Pycia (JMM) – 510 głosów
Dawid Domagalski (PiS) – 458 głosów
Jolanta Smoliło-Żabińska (JMM) – 427 głosów
Grażyna Bogacz-Sokół (PO) – 248 głosów
Marek Migas (PiS) – 231 głosów
Mariusz Burczy – 209 głosów (PO)
Marcin Kozik (KW B. Siostrzonek) – 180 głosów
Łącznie: 4666 głosów
KW Prawo i Sprawiedliwość
Lista nr 3
1 STARZYCKI Dariusz Karol 856
2 GACEK Renata Helena 218
3 DOMAGALSKI Dawid 458
4 ORZECHOWSKA Zofia 191
5 APOSTEL Małgorzata 51
6 CZARNOTA Piotr Marcin 135
7 BĄK Aleksandra Jadwiga 65
8 BUDAK Marlena Magdalena 99
9 MUSIAŁ Ewa 88
10 TUCKI Grzegorz 98
11 MATUSZEWSKA Agnieszka Anna 34
12 WIKTOR Beata 78
13 KURYŁO Marcin Patryk 60
14 GORYCZKA Bogusława Maria 51
15 ZALESKI Janusz Marian 107
16 MLOSTEK Urszula Ewa 92
17 MIGAS Marek Stanisław 231
18 KAPTUR Stanisław 78
19 ŚLIZ Klementyna Anna 81
20 DYLOWICZ Marcin Andrzej 94
KW Platforma Obywatelska RP
Lista nr 4
1 SIKORA Barbara Ewa 871
2 BIAŁEK Agnieszka 107
3 BOGACZ – SOKÓŁ Grażyna 248
4 BURCZY Mariusz Tomasz 209
5 RYBA Jerzy 137
6 DŁUGOSZ Mieczysław 184
7 SĘDOR Tomasz 193
8 WÓJCIK Zbigniew Mieczysław 88
9 DRABIK – LIZOŃCZYK Anna Katarzyna 90
10 BUDAK Wiesław 68
11 BOCZOŃ Barbara 135
12 OBTUŁOWICZ Włodzimierz Stanisław 90
13 MATYBA Natalia Sylwia 93
15 GORTAT Robert Michał 124
16 JARCZYK Anna Małgorzata 27
17 BIESIADA Agata 41
18 FIJOŁ Piotr Jan 51
19 MACIEJEWSKI Przemysław 123
20 CZERWIEC Kinga Ida 174
KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke
Lista nr 7
1 ŁAPOT Mirosław Damian 210
2 ŻYTKOWICZ Marzena Agata 43
3 ZACHOR Mateusz Witold 20
4 JANOWSKA Barbara Urszula 12
5 MAJKA Michał Wiktor 29
6 PNIEWSKA Halina 15
7 PIĘTAK Andrzej Jan 11
8 JUDA Natalia 16
9 STĘPLOWSKI Paweł Łukasz 5
10 WOJTECZKO Jacek Wincenty 16
KWW Bernadety Siostrzonek
Lista nr 24
1 ZYMON Tomasz Wincenty 143
2 KOZIK Marcin Henryk 180
3 SKRZYDŁOWSKA Danuta 79
4 GRELOWSKA Anna Józefa 116
5 LISZKOWSKI Piotr Mikołaj 23
6 ZAKRZEWSKA Maria Mieczysława 37
7 ROCZKALSKI Józef 30
8 BURY Jan Ludwik 39
9 FIJOŁEK Dariusz 35
10 KAMMER Barbara Bogumiła 8
11 SZREMSKI Marcin Piotr 42
12 MIKULEWICZ Marta Magdalena 36
13 MYRLAK Mariusz Józef 27
14 ŚLIWIŃSKA Zdzisława Zofia 56
15 MOTYKA Marek Michał 32
16 CYGAN Jacek Piotr 48
17 ROŻNOWSKA Ewa 26
18 STOLARZEWICZ Marek 22
19 ROSIKOŃ Wanda 21
20 SKOCZEK Krzysztof Jakub 32
KW Jaworznickie Forum Mieszkańców
Lista nr 25
1 BOCHENEK Maciej 440
2 PAKUŁA Grażyna Danuta 30
3 OLEKSY Andrzej Józef 20
4 KROPIEWNICKA Mariola Ewa 40
5 GŁUCHOWSKA Joanna Bogumiła 26
6 ŻÓŁTY Jan Kazimierz 70
7 GAŁKA Agnieszka 28
8 ORATOWSKI Tomasz Kazimierz 51
9 KOBA Marek Piotr 43
10 PALKA Jan 14
11 PYPŁACZ Mariola Ewa 32
12 WYSOCKA Maria Stanisława 35
13 DĘBSKI Artur Mariusz 9
14 KOŚCIUK Maria Magdalena 81
15 GWÓŹDŹ Kazimierz Jan 68
KW Jaworzno Moje Miasto
Lista nr 27
1 SILBERT Paweł Jan 586
2 ZUBER Ewa Barbara 348
3 CHRAPEK Dariusz 284
4 SMOLIŁO – ŻABIŃSKA Jolanta Lucyna 427
5 BRÜL Maciej Piotr 75
6 JEWUŁA Katarzyna 95
7 PYCIA Sebastian Michał 510
8 TURA Aleksander Jerzy 66
9 WILCZYŃSKA Iwona 131
10 KROMKA Włodzimierz 94
11 MAZUR Danuta Izabela 124
12 SOWA Jacek Marek 128
13 SENIOR Maciej Antoni 87
14 TAŃSKA Monika Agnieszka 24
15 PROKSA Łukasz 106
16 ZDANIUKIEWICZ Marek 118
17 MACHNA – ŁACH Barbara Beata 46
18 JOŃCA Roman 50
19 SAŁUŻANKA Ewa Elżbieta 43
20 ORZECHOWSKA – FILIPCZYK Elżbieta 105
Dobra, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Osiedle Stałe, Dąbrowa Narodowa oraz Osiedle Awaryjne . (Wykaz ulic)
Uzyskali mandat:
Krzysztof Lehnort (PO) – 850 głosów
Tadeusz Kaczmarek (JMM) – 847 głosów
Wiesław Więckowski (PiS) – 544 głosy
Grzegorz Piętak (PO) – 441 głosów
Nikodem Motyka (PiS) – 389 głosów
Jerzy Nieużyła (JMM) – 359 głosów
Marzena Czarny (JMM) – 237 głosów
Łącznie: 3667 głosów
KW Prawo i Sprawiedliwość
Lista nr 3
1 WIĘCKOWSKI Wiesław Antoni 544
2 MOTYKA Nikodem Jan 389
3 SEREMET Bogusława 81
4 NELEC Jarosław 150
5 SMOLIŁO Janusz Jacek 112
6 BLUJ Zbigniew Stanisław 64
7 LEKSTAN Małgorzata Agnieszka 114
8 WYSOCKI Łukasz 34
9 CIEPŁY Grażyna 97
10 KIELSKI Jacek Kazimierz 66
11 RYGIELSKA Krystyna Urszula 124
12 MACIEJOWSKI Ryszard Roman 256
13 PLES Krystyna Zofia 68
14 DZIEKOŃSKA Ewa Renata 100
KW Platforma Obywatelska RP
Lista nr 4
1 LEHNORT Krzysztof Leonard 850
2 PIĘTAK Grzegorz 441
3 GUJA Dorota Monika 336
4 ŻYŁA Renata 109
5 WORWA Jacenty Bolesław 122
6 GIEREK Henryk 161
7 WIŚNIEWSKI Andrzej 38
8 KORNAŚ Jerzy Marian 24
9 GRABOWSKA Małgorzata Bogumiła 59
10 JASIELSKI Ryszard Marian 17
11 PASIERBEK Aneta Ewa 21
12 JAMROZIK Łukasz Adam 33
13 JARZYNKA – STADLER Małgorzata 198
14 SZCZUDŁO Piotr 120
KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke
Lista nr 7
1 ŚLUSARSKI Przemysław Szymon 106
2 GRABOWSKA Paulina Renata 29
3 BAJDA Damian Andrzej 100
4 JANOWSKA Emilia Aleksandra 9
5 JÓŹWIK Gabriel Dawid 43
6 ŁAPOT Anna Maria 34
7 ROSIAK Marcel Kamil 13
KWW Bernadety Siostrzonek
Lista nr 24
1 MIGURSKA – MAJOR Joanna 159
2 KOZUB – WIECHEĆ Anna Bogusława 59
3 NOWAKOWSKA Maria Barbara 133
4 JURGAŚ Anna Elżbieta 69
5 WARZECHA Katarzyna Krystyna 44
6 MOROŃ Paweł Krzysztof 36
7 DZIWOSZ Iwona Joanna 46
8 PLES Danuta Krystyna 75
9 PRUSKI Andrzej Zbigniew 26
10 KRZYSZKOWSKI Andrzej 23
11 KUPREWICZ Marek 22
12 WRÓBEL Stanisław 43
13 JARZYNKA Janusz Waldemar 82
14 RADWAN Marek Janusz 11
KW Jaworznickie Forum Mieszkańców
Lista nr 25
1 BANASIK Krystyna Mieczysława 57
2 GŁUCHOWSKI Wiesław Eugeniusz 58
3 KUREK – CHYŁA Janina Maria 35
4 OLIŃSKI Mariusz Krzysztof 29
5 JAWOR Kazimierz Józef 80
6 CHMIELARZ Zbigniew Henryk 27
7 MISZCZYŃSKI Dariusz Grzegorz 29
8 MAKASIEWICZ Sylwia Anna 22
KW Jaworzno Moje Miasto
Lista nr 27
1 KACZMAREK Tadeusz Julian 847
2 JĘDRZEJEK Kinga Weronika 197
3 NIEUŻYŁA Jerzy 359
4 SZPAK Ewa Krystyna 189
5 KOWALSKI Mariusz 233
6 DENISIUK – LANGIER Mariola 49
7 SERAFIN Dawid 27
8 CZARNY Marzena Ewelina 237
9 WOJKOWSKA Anna Jolanta 17
10 STARCZYK – KOŁODZIEJ Zyta Antonina 18
11 DUKLIŃSKI Aleksander 124
12 HUSAR Dorota Magdalena 79
13 WADOWSKI Krzysztof Kamil 59
14 RĄCZKA Wiesława Maria 145
Pszczelnik, Jeleń, Bory, Byczynę, Jeziorki, Wilkoszyn, Cezarówkę Górną i Dolną, Koźmin, Ciężkowice, Pieczyska i Starą Hutę. (Wykaz ulic)
Uzyskali mandat:
Anna Lichota (PiS) – 1029 głosów
Paweł Bańkowski (PO) – 880 głosów
Janusz Ciołczyk (PO) – 854 głosy
Renata Chmielewska (PO) – 678 głosów
Janusz Papuga (PiS) – 387 głosów
Andrzej Węglarz (JMM) – 223 głosy
Łącznie: 4051
KW Prawo i Sprawiedliwość
Lista nr 3
1 LICHOTA Anna Władysława 1029
2 PAPUGA Janusz Marek 387
3 NADZIEJKO Franciszek 187
4 WYROBIEC Grzegorz 165
5 SIEDLIŃSKI Krzysztof Kazimierz 166
6 CIOŁCZYK Joanna Marta 106
7 PLUTA Lucyna Magdalena 151
8 SMALCERZ Wojciech 25
9 RYCZEK Edyta Anna 158
10 PALKA Bernadeta Katarzyna 90
11 PRĘDKA Karina Romana 42
12 KWIATKOWSKI Józef Henryk 106
KW Platforma Obywatelska RP
Lista nr 4
1 BAŃKOWSKI Paweł Jerzy 880
2 CIOŁCZYK Janusz Kazimierz 854
3 CHMIELEWSKA Renata Beata 678
4 PRZYBYŁKA Grzegorz 243
5 SKAŁKA Katarzyna Irena 145
6 FIGIEL Krzysztof Eugeniusz 82
7 WRONA Mateusz Roman 51
8 GŁĄBIK Ewa Maria 262
9 ŻOCZEK Janina 96
10 GUJA Tomasz Zdzisław 71
11 MARCELIŃSKI Marcin Jacek 57
12 KASZYCA Sylwia Anna 34
KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke
Lista nr 7
1 SIKORA Wojciech Marek 124
2 OLEKSY Sandra Estera 20
3 KONSEK Artur Piotr 8
4 PYTLIK Magdalena 22
5 ROJEK Przemysław 15
6 STĘPLOWSKA Olga Izabela 12
KWW Bernadety Siostrzonek
Lista nr 24
1 SIOSTRZONEK Bernadeta Barbara 252
2 SZYNOWSKI Ryszard 111
3 OPITEK Andrzej Stanisław 72
4 ZIELIŃSKA Zofia Stanisława 54
5 GALUS Ludwika 34
6 SAŁAPATEK Zuzanna Eugenia 58
7 SZCZUREK Jakub 17
8 JURA Anna Katarzyna 55
9 MAKOWSKA Małgorzata Kazimiera 17
10 MAKOWSKI Marcin Dawid 20
11 GLIMOS Zdzisław 87
12 PIWOWAR Dariusz Krzysztof 25
.
KW Jaworznickie Forum Mieszkańców
Lista nr 25
1 BOŻEK Tadeusz Kazimierz 106
2 GLIMOS Karol 54
3 CHRZĄŚCIK Barbara Edyta 67
4 WĄSOWICZ Tomasz Ryszard 73
5 KURZEJA Agata 35
6 PROKSA Paweł Jan 63
7 ŁOPACKI Marian Antoni 24
8 SIEDLARZ Łukasz Krystian 20
9 BURDYK Jan Andrzej 18
10 MALAWSKA Justyna Beata 6
11 STRAŻ Małgorzata Joanna 6
KW Jaworzno Moje Miasto
Lista nr 27
1 WĘGLARZ Andrzej Jerzy 223
2 RADKO Grzegorz 182
3 ŚWIAT Maria Anna 101
4 KOZIOŁ Szymon Stanisław 80
5 SOBÓL Rafał Władysław 46
6 RUNICKA Maria 62
7 PIECZKA Jadwiga 38
8 WACŁAWEK Bogumiła Grażyna 113
9 KOCZUR Jarosław Grzegorz 63
10 GRĘŹLIKOWSKA Marzena Katarzyna 27
11 SOBANEK Zofia Jadwiga 45
12 KĘPIŃSKI Kazimierz 75
Kandydaci których materiały były publikowane wcześniej na stronie jaw.pl posiadają aktywne linki do swoich nazwisk.