Żołnierze 13. Śląskiej Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej stawili się do pomocy w domu seniora “Jesień na Letniej” w Jaworznie, który znalazł się w ciężkiej sytuacja po tym, jak u znacznej części personelu i pensjonariuszy potwierdzono zakażenie koronawirusem.

REKLAMA

W domu seniora “Jesień na Letniej” działa obecnie 6 żołnierzy WOT pod kierownictwem lekarza Grupy Podhalańskiej GOPR, Jacka Dutkiewicza. Zadaniem terytorialsów jest przede wszystkim opieka nad pensjonariuszami, z których większość jest zakażona koronawirusem.

Dutkiewicz podkreśla, że sytuacja w ośrodku jest ciężka, ale żołnierze nie zamierzają się poddawać i zostaną w domu tak długo, jak będzie trzeba:

– Jest ciężko bo rąk do pracy jest mało a osoby starsze i chore potrzebują opieki
24 godziny na dobę. Nie poddajemy się jednak. Zostaniemy tu tak długo jak będzie
to konieczne, aż nie zgasimy ogniska koronawirusa. Nie zostawimy starszych osób, które tak bardzo nas teraz potrzebują – podkreślił Dutkiewicz. 

Dla terytorialsów opieka nad seniorami nie jest nowością – już kilka miesięcy temu działali w innym domu seniora na Śląsku.

Żołnierze WOT działania w ośrodku prowadzą w ramach operacji Trwała Odporność, która koncentruje się na gaszeniu ognisk zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przypomnijmy, że 9 października w domu seniora “Jesień na letniej” potwierdzono wśród personalu i pensjonariuszy 34 zakażenie koronawirusem. Wiele osób zostało poddanych również kwarantannie. Sytuacja była na tyle zła, że właściciele domu zwrócili się o pomoc do wolontariuszy.

Więcej o sprawie:

34 zakażenia koronawirusem w domu opieki “Jesień na Letniej”

foto/źródło: 13. Śląska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki