REKLAMA

Stylowa biżuteria prosto z natury

Biżuteria towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Jest nieodzownym elementem stylizacji, symbolem statusu, podkreśleniem osobowości tego, kto ją nosi. Do metali szlachetnych i drogocennych kamieni z których wykonywane są błyskotki, coraz częściej dołącza drewno.

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez biżuterii. Do pracy, na randkę, rodzinny obiad czy spotkanie ze znajomymi w knajpie – wszędzie, gdzie się udajemy zabieramy ze sobą stylowy dodatki w postaci kolczyków, naszyjników czy pierścionków. A gdyby tak pod ich postacią zabrać kawałek lasu?

Drewno – materiał stworzony do biżuterii

Dawniej biżuteria ze względu na koszt kruszców, z których była wytwarzana, przeznaczona była wyłącznie dla elit. Obecnie biżuterię wykonuje się praktycznie ze wszystkiego, co z jednej strony czyni ją bardziej dostępną dla mniej zamożnych osób, z drugiej – umożliwia modowe eksperymenty i przebieranie w stylizacjach. Obok klasycznych ozdób wykonanych z metali szlachetnych (złoto, srebro, platyna) z dodatkami w postaci diamentów, naturalnych pereł, bursztynu i koralu istnieje biżuteria wykonana z tworzywa sztucznego czy metali nieszlachetnych. Jednak gama surowców służących do wyrobu biżuterii ciągle jest poszerzana o inne materiały – tkaniny, filc, skórę czy właśnie drewno.

Drewniana biżuteria łączy jubilerską klasykę z artystyczną wizją. Producenci biżuterii coraz częściej sięgają po drewno, które jest bardzo trwałym surowcem, dzięki czemu wykonane z niego przedmioty mogą posłużyć nam wiele lat. W dodatku drewno jest lekkie, więc wykonane z niego kolczyki nie obciążą naszych uszu, a pierścionki czy bransoletki będą prawie niewyczuwalne na dłoni.

Oryginalność i klasyka

Drewniana biżuteria to alternatywa dla wszystkich, którzy pragną się wyróżnić z tłumu i nie satysfakcjonują ich szablonowe propozycje największych producentów biżuterii. Ozdoby drewniane przykuwają wzrok, bo w przeciwieństwie do swoich plastikowych krewnych nie są tak masowe i popularne. Co ważne dla osób, które lubią czuć się wyjątkowo w każdej sytuacji, drewno to najbardziej niepodrabialny, niepowtarzalny surowiec. Dzięki jego naturalnym właściwościom każdy wyrób z użyciem drewna jest inny i nietuzinkowy. Wielość wzorów stworzonych w drewnie przez samą naturę i ułożenie słojów powodują, że nigdy nie znajdziemy dwóch identycznych kawałków drewna. W przeciwieństwie do fabrycznie wykonywanych przedmiotów, kupując dodatek z drewna kupujemy coś wymykającego się masowej produkcji. Pierścionki ze stali szlachetnej czy pierścionki srebrne takie jak te na stronie https://wood-shop.pl/pol_m_Bizuteria-drewniana_Drewniane-pierscionki_Pierscionki-srebrne-573.html wzbogacone o drewno z buków, dębów, sosen i świerków są czymś, czego nie znajdziemy w pierwszym lepszym sklepie jubilerskim.

Ze względu na swoją naturalność i prostotę drewno jest dodatkiem bardzo eleganckim, a zarazem uniwersalnym, znakomicie uzupełniającym też klasyczne stylizacje. Pasuje do każdego stylu, nie tylko etno. Wspaniale komponuje się z wszystkimi kolorami, dlatego będzie świetnym dodatkiem zarówno do wielobarwnego casualowego ubioru, jak i stroju galowego czy wizytowego – białych koszuli czy czarnych bądź granatowych marynarek.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ