REKLAMA

Zazwyczaj pożyczki pozabankowe wypłacane są na rachunek osobisty pożyczkobiorcy. To jednak nie jedyny sposób na odbiór gotówki z firmy pożyczkowej.

 

  1. Co to jest czek giro?
  2. Pożyczki pozabankowe na konto czy z czekiem giro?

 

Mniej popularnym niż wypłata pożyczki na konto, ale wciąż stosowanym rozwiązaniem, jest pożyczka na czek giro. W tym wypadku pieniądze można odebrać na poczcie lub w Banku Pocztowym – wystarczy mieć przy sobie czek giro i dowód osobisty.

 

Co to jest czek giro?

 

Czek giro to niemal najstarsza metoda wypłaty pieniędzy, stosowana jeszcze zanim powstały konta bankowe. Tym mianem określa się polecenie wypłaty wskazanej na czeku kwoty osobie, która przedłoży czek we właściwej placówce. Wystawcą czeku giro jest pożyczkodawca, a okazicielem pożyczkobiorca. Aby wypłacić pieniądze, okaziciel musi udać się z czekiem oraz dowodem tożsamości do jednej z placówek Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego, a na miejscu uiścić opłatę za dokonanie wypłaty w gotówce. W ten sposób można szybko i bezpiecznie zaciągnąć pożyczki bez konta bankowego.

Czek giro jest też metodą weryfikacji pożyczkobiorcy, stosowaną w przypadku, w którym przelew weryfikacyjny nie może być zrealizowany. Pożyczka na poczcie jest wypłacana jedynie pożyczkobiorcy, który posiada czek i wylegitymuje się dowodem osobistym. Każdy, kogo interesują pożyczki z odbiorem na poczcie, więcej informacji znajdzie na https://eurocent.pl/pozyczki-z-odbiorem-na-poczcie.

Pożyczki pozabankowe na konto czy z czekiem giro?

Zarówno wypłata pieniędzy na konto, jak i na podstawie czeku giro na poczcie lub w banku, to atrakcyjna opcja dostępu do pożyczonej gotówki. Wiele osób, które posiadają konto bankowe, wybiera pierwszą formę wypłaty, ponieważ pieniądze z pożyczki pozabankowej online są wtedy dla nich dostępne w bardzo krótkim czasie i bez wychodzenia z domu. Z drugiej strony, jeśli pożyczkodawca nie posiada konta w banku, w którym znajduje się konto pożyczkobiorcy, oczekiwanie na przelew może się wydłużyć. Tymczasem pożyczka na czek giro jest dostępna rzeczywiście od ręki, a więc można ją wypłacić od razu po tym, jak pożyczkobiorca otrzyma swój czek. Jeśli jest on przekazywany w formie elektronicznej, cała procedura zajmuje zwykle kilkanaście minut. Czas ten wydłuża się, jeśli pożyczkobiorca chce otrzymać czek w formie papierowej – wówczas dostarcza go kurier razem z umową pożyczki.

Pożyczki z odbiorem na poczcie są coraz popularniejsze – aktualną listę firm pozabankowych, które ich udzielają, można znaleźć na https://alfapozyczki.pl/pozyczki-na-czek-giro/.

undefined

- REKLAMA -Zewnętrzne linki