REKLAMA

Polski rynek usług prawnych wciąż się rozwija. Wzorem zachodnich sąsiadów wiele kancelarii w kraju zaczyna oferować swoim klientom usługi asysty prawnej. Na czym polega Legal Assistance i dlaczego coraz więcej osób decyduje się mieć przy sobie telefon do swojego prawnika? Sprawdzamy!

Co to jest Legal Assistance?

Legal Assistance to usługa asysty prawnej świadczona 24 godziny na dobę. Zespół radców prawnych i adwokatów zajmuje się m.in. przygotowywaniem opinii prawnych i dokumentów, a także udzielaniem odpowiedzi na pytania klienta związane z daną sprawą. Kancelarie świadczą usługi telefonicznie i online – za pośrednictwem maila lub w formie wideokonferencji. To odpowiedź na oczekiwania klientów, którym zależy na jak najszybszej realizacji usługi bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Z usług asysty prawnej online szczególnie chętnie korzystają osoby, które na co dzień wykonują pracę zdalnie i są przyzwyczajone do zapośredniczonych form kontaktu.

Dlaczego warto mieć przy sobie telefon do prawnika?

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, że nawet najprostsze czynności objęte są regulacjami prawnymi: zakupy w supermarkecie, transakcje w sieci, jazda samochodem, wykonywanie obowiązków służbowych, zakup nieruchomości czy budowa domu. Prawdopodobnie prędzej czy później przyjdzie nam zmierzyć się z problemem natury prawnej. Jakim? Oto kilka przykładów:

  • Sprzedawca, u którego zrobiłeś zakupy, nie wysłał towaru lub produkt przyszedł uszkodzony – jak odzyskać pieniądze?
  • Fachowiec, którego zatrudniłeś do budowy domu, popełnił poważny w skutkach błąd – czy należy Ci się odszkodowanie i jak o nie zawalczyć?
  • Sąsiad nęka Ciebie i Twoją rodzinę – jak walczyć z takim zachowaniem w granicach prawa?
  • Były partner lub partnerka utrudniają kontakt z dzieckiem, mimo nakazu sądu – jak skutecznie dochodzić swoich praw?
  • Byłeś uczestnikiem lub świadkiem wypadku samochodowego – jak się zachować? Jaką przyjąć linię obrony?
  • Przełożony stosuje wobec Ciebie mobbing – jak rozwiązać ten problem bez utraty stanowiska?

Gdzie szukać pomocy prawnej w codziennych sytuacjach?

Wizyta w kancelarii wymaga wcześniejszego zaplanowania. Do czasu uzyskania porady trzeba doliczyć czas dojazdu i powrotu z biura. Dla wielu osób wygospodarowanie dodatkowych godzin w ciągu dnia jest problematyczne lub zupełnie niemożliwe. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się usługi asysty prawnej przez Internet oferowane m.in. przez kancelarię LexSecure.pl. Zespół doświadczonych radców prawnych i adwokatów jest w stanie udzielić klientowi kompleksowej porady online z zachowaniem tajemnicy adwokackiej i radcowskiej. Kontakt ze specjalistą z danej gałęzi prawa bez konieczności wychodzenia z domu jest nie tylko wygodny, ale przede wszystkim bezpieczny (zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa). Abonament na usługi prawnicze daje poczucie bezpieczeństwa. Osoby, które korzystają z asysty prawnej, szczególnie doceniają możliwość kontaktu ze specjalistą niezależnie od sytuacji i pory dnia.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki