REKLAMA

Niemal każda dyscyplina sportu ma typowy dla siebie strój. Podyktowany jest on zazwyczaj tradycją, ale nie musi oznaczać rezygnowania z nowoczesności. Kurtki golfowe, jak przystało na odzież przeznaczoną dla zawodników uprawiających sport terenowy, mają za zadanie ochronę gracza przy zmieniających się warunkach atmosferycznych oraz zwiększonym wysiłku.

Tradycja i nowoczesność, czyli najlepsze kurtki do golfa

Golf jest sportem dla dam i dżentelmenów. Właściwa prezencja golfisty jest więc bardzo ważna. Strój powinien być elegancki oraz funkcjonalny, tak jak kije golfowe idealnie, dobrane do swingu golfisty. Najlepsze kurtki do golfa uszyte są z materiałów: oddychających, termoaktywnych oraz rozciągliwych. Dzięki temu skutecznie odprowadzają wilgoć na zewnątrz ubioru a jednocześnie nie krępują ruchów. Kurtki golfowe przeciwdeszczowe wykonywane są z poliestru i mają izolację poliuretanową. Kombinacja ta powoduje, że ubranie przeznaczone dla golfisty jest wodoszczelne i wiatroszczelne. Kurtka golfowa ma sprawiać, że pobyt na polu nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych będzie przyjemny.

O czym warto pamiętać wybierając kurtkę golfową?

Rozgrywka trwa kilka godzin a w tym czasie pogoda może się zmienić diametralnie. Kurtki golfowe  są lekkie i łatwo składają się do małych rozmiarów, aby zawsze można było mieć je ze sobą i aby nie zwiększały zauważalnie ciężaru i objętości bagażu.

Kurtka powinna mieć podwyższony kołnierz wokół szyi, który można szczelnie zapiąć chroniąc się przed strugami ulewnego deszczu, podmuchami chłodnego wiatru. Bardzo dobrze sprawdzają się rzepy w rękawach pozwalające na szybkie uszczelnienie ubioru. Ściągacz umieszczony w talii umożliwia nie tylko regulowanie obwodu kurtki, ale także zabezpieczenie się przed wnikaniem zimnego powietrza.

Przeciwdeszczową kurtkę golfową można rozpoznać po wodoodpornych zamkach i zgrzewanych szwach. Umieszczone w jej kieszeniach przedmioty pozostaną suche nawet przy intensywnych opadach deszczu.

O tym czy kurtka nie krępuje ruchów podczas wszystkich faz swingu można się przekonać mierząc ją, zakupu można dokonać w sklepie golfowym BogiGolff.

 

- REKLAMA -Zewnętrzne linki