REKLAMA

Podczas snu odpoczywa nie tylko ciało, ale również umysł. Głęboki sen to podstawa prawidłowej regeneracji organizmu! Zakup materaca może mieć kluczowy wpływ na jakość i komfort nocnego wypoczynku.

Jakie są konsekwencje problemów z zasypianiem?

Brak snu może być powodem wielu dolegliwości. Można do nich zaliczyć między innymi powtarzające się bóle głowy, zaburzenia koncentracji, chroniczne zmęczenie czy nawet osłabienie odporności. Bardziej poważnymi schorzeniami mogą być różnego rodzaju infekcje, podwyższone ciśnienie, nerwica czy depresja. Zaburzenia snu mogą wywołać również przyrost masy ciała, ponieważ zwiększa się wtedy się uczucie głodu.

Na zdrowy sen znaczący wpływ ma dobrze dobrany materac. Dlatego odpowiednia ilość i jakość snu to najlepsze remedium nie tylko na stres, ale również na utrzymanie ogólnej równowagi psychicznej i fizycznej.

Gdzie szukać materaca oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Człowiek powinien przesypiać około 1/3 całej doby, dlatego też dobór odpowiedniego materaca jest ważnym krokiem na drodze do zdrowego snu. Szeroki wybór wysokojakościowych materacy znajduje się na stronie SennaMaterace.

Podczas poszukiwań odpowiedniego podłoża warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które będą miały wpływ na komfort jego użytkowania. Po pierwsze twardość materaca powinna być dostosowana do wagi ciała. Dla osób o wyższej wadze bardziej odpowiedni będzie twardszy materac, natomiast dla osoby o niskiej wadze ciała, lepszy będzie materac bardziej miękki. Aby podłoże było dobrze dostosowane do ruchów wykonywanych podczas snu, długość materaca powinna być ok. 15-20 cm większa od wzrostu użytkownika.

Warto również wziąć pod uwagę pozycję w trakcie snu. Osoby śpiące na brzuchu lub plecach mogą wybrać twardszy materac, dzięki czemu ich ciężar ciała zostanie rozłożony równomiernie na powierzchni, co zapewni lepsze podparcie kręgosłupa. Z kolei materace elastyczne będą bardziej odpowiednie dla osób mających tendencje do spania na boku. Elastyczne podłoże świetnie dostosuje się do naturalnych krzywizn ciała użytkownika. Jeśli dodatkowo występują tendencje do „wiercenia się” w nocy warto zwrócić uwagę na wypełnienie termoelastyczne, które pod wpływem nacisku i temperatury odpowiednio dopasuje się do sylwetki.

Gdzie szukać materaca oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Jaki materac wybrać?

Każdy materac produkcji Hilding Anders to dobre rozwiązanie, jednak szczególnie godnym zarekomendowania jest piankowy materac termoelastyczny Sleepmed Supreme Plus.

Dzięki możliwości zmiany ułożenia wybranych warstw komponentów, użytkownik może samodzielnie decydować o poziomie odczuwanego komfortu. W górnej części materaca znajduje się odpinany top składający się m.in. z nowoczesnej pianki Celsius® – Waterlily®. Pianka jest bezwonna, idealnie dopasowuje się do ciała oraz zapewnia doskonałą wentylację. Rdzeń wkładu tworzą specjalnie wyprofilowane pianki wysokoelastyczne VPPHR (35kg Soft oraz 40kg Hard). Niwelują one siłę nacisku sylwetki na podłoże, jednocześnie przyczyniając się do szybkiej regeneracji mięśni. Zastosowanie odpinanego topu umożliwia 6-stopniową regulację twardości podłoża do spania.

Materac SleepMed Supreme Plus został poddany specjalistycznym testom oraz szczegółowej analizie, czego rezultatem było przyznanie mu certyfikatu „Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH”.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowe rozwiązania zastosowane w marce prywatnej Sleepmed.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki