Już w najbliższy piątek 11 września w naszym mieście odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków. Na czas trwania wyścigu wystąpią utrudnienia w ruchu.

REKLAMA

Już od samego rana niedostępne dla samochodów będą ulice Pocztowa, Zielona, Narutowicza.

Wzdłuż dodatkowych okrążeń wokół Śródmieścia (mapa poniżej) będzie obowiązywał zakaz parkowania, a mieszkańców uprasza się o nie pozostawianie samochodów przy ulicach objętych trasą wyścigu. Ruch na całej trasie peletonu zostanie wstrzymany ok. godz. 17.15.

Kolarskie emocje również dla najmłodszych

Tegorocznym zmaganiom zawodników będą towarzyszyć zawody dla młodych amatorów dwóch kółek. W piątek, 11 września o godz. 16.30 odbędzie się w naszym mieście 12. Mini Wyścig Kolarski “Solidarności”.

Zawody przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych (mieszczących się w województwach, przez które przebiega trasa 31. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim “Solidarności” i Olimpijczyków) i Uczniowskich Klubów Sportowych.

Młodzi zawodnicy będą podzieleni na 4 kategorie wiekowe: do 5 lat; od 6 do 8 lat; od 9 do 10 lat oraz od 11 do 12 lat. Każda z kategorii rozegra zawody na innym dystansie (od 200 do 1600 metrów). W poszczególnych kategoriach prowadzone będą odrębne klasyfikacje dla dziewcząt i chłopców.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki