Popularni Drwale znaleźli się już w półfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego. W środę Szczakowianka przy Kościuszki ograła Przemszę Siewierz 3:2
i awansowała do kolejnej rundy.

REKLAMA

Podopieczni trenera Pawła Cygnara w tym roku szybko radzą sobie z kolejnymi rywalami w ramach Pucharu Polski. W ćwierćfinale jaworznianie mierzyli się Przemszą Siewierz. Przed rokiem Drwale wyeliminowali siewierzan, ogrywając ich 3:2 i jak się miało okazać – także tym razem zdołali powtórzyć to osiągnięcie.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jeszcze późniejszych emocji. Przemsza lekko przeważała, a sytuacji bramkowych z obu stron było niewiele. Wynik w 25. minucie otworzył Bartosz Marędowski, który dobrze wykończył dośrodkowanie od Arkadiusza Trzcińskiego. Goście odpowiedzieli przed przerwą i po sprytnie rozegranym aucie Łukasz Burczyk doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie na boisku działo się już znacznie więcej, a obie ekipy coraz odważniej atakowały. Kluczowe role odegrali zmiennicy, którzy zdobyli kolejne bramki. Jako pierwsza na prowadzenie wyszła Przemsza. Rezerwowy Dominik Badora po rajdzie prawą stroną wpakował piłkę do siatki. Szczakowianka szybko odpowiedziała, a po rzucie rożnym do wyrównania doprowadził Michał Skórski. Im bliżej było końca, tym na boisku robiło się coraz bardziej nerwowo. Wreszcie w 89. minucie jaworznianie zadali rywalom decydujący cios. Po jednym z kornerów w roli głównej ponownie wystąpił Michał Skórski, który trafieniem głową zapewnił Drwalom wygraną 3:2 i awans do półfinału.

W pozostałych spotkaniach ćwierćfinałowych Unia Dąbrowa Górnicza pokonała 2:1 Cyklon Rogoźnik, a Ostoja Żelisławice rozgromiła 5:1 Zagłębiaka Tuczawa. Spotkanie Tęczy Błędów z Sarmacją Będzin zostanie rozegrane dopiero za tydzień.

Szczakowianka Jaworzno – LKS Przemsza Siewierz 3:2 (1:1)

(Marędowski 25, Skórski 72, 89 – Burczyk 42, Badora 68)

Szczakowianka: Jewuła – Kurzawa, Gocyk, Wadas (46. Drzymont), Bąk (46. Śliwa) – Marędowski, Rzymowski, Trzciński (90. Łukaszyk), Chwalibogowski – Lipniak (59. Skórski) – Smarzyński. Trener: Paweł Cygnar.

Przemsza: Dróżdż – Pawlik, Krzos (55. Badora), Mazerant, Burczyk, Psonka, Sobczyk, Góralczyk, Porochnicki (57. Zając), Dębski, Wolff (53. Pałyga). Trener: Tomasz Sobczak

Żółte kartki: Gocyk, Wadas, Rzymowski, Smarzyński – Sobczyk, Burczyk, Dróżdż, Góralczyk, Mazerant

Widzów: ok. 150

DKAS

- REKLAMA -Zewnętrzne linki