REKLAMA

Kwiaty potrafią odmienić każde wnętrze, stylowo je upiększając i ożywiając. Jednak nie wszyscy dysponują wystarczającą ilością czasu oraz odpowiednimi umiejętnościami, by właściwie się o nie zatroszczyć. Wiele osób staje więc przed dylematem: wybrać storczyki sztuczne czy prawdziwe? Za opcją pierwszą przemawia przede wszystkim brak konieczności inwestowania w ziemię i drogie odżywki, a ponadto, ich wyglądem można cieszyć się przez cały rok.

Jakie zalety mają sztuczne kwiaty?

Jeszcze dwie dekady temu, sztuczne ozdoby kwiatowe kojarzyły się z kiczem, a wybierając je, można było spotkać się z niemałą krytyką. Te czasy odeszły jednak w zapomnienie. Nie wszystkie sztuczne kwiaty wyglądają tandetnie, szpecąc wystrój salonu czy sypialni. Obecny rozwój technologii w połączeniu z wysokiej jakości materiałami pozwala wyprodukować taki rodzaj tworzywa, który jest niemal wierną kopią żywych roślin. Na ich korzyść przemawia również:

  • fakt, że sztuczne kwiaty nie wywołują uczuleń, więc alergicy mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ tego rodzaju kompozycje nie stanowią dla ich zdrowia żadnego zagrożenia, a wciąż mogą cieszyć oko swoim oryginalnym wyglądem,
  • brak konieczności podlewania sztucznych kwiatów, więc nie grozi im uschnięcie podczas dłuższych wyjazdów służbowych lub wakacyjnych; innymi słowy, domownicy mogą z czystym sumieniem zostawić je na długi czas, nie prosząc rodziny lub sąsiadów o regularne wizyty,
  • stale korzystny wygląd niezależnie od tego, jaki rodzaj oświetlenia oraz poziom wilgotności panuje w mieszkaniu, wiele żywych roślin usycha ze względu na brak wystarczającego doświetlenia i zbyt duże nawilgocenie; z tym problemem nie trzeba się mierzyć w przypadku ich syntetycznych odpowiedników,
  • walory estetyczne sztucznych roślin, które harmonijnie współgrają z każdym stylem, od skandynawskiego i vintage, po nowoczesny i minimalistyczny.

Kwiaty, wykonane z tworzyw sztucznych najwyższej jakości, posiadają wiele zalet, a na rynku dostępne są wszystkie ich rodzaje: agawa, chryzantema, dalia, krokusy, lilie, lotosy i storczyki. Sztuczne kwiaty ozdobią więc każde wnętrze, niezależnie od preferencji domowników.

W jaki sposób dbać o sztuczne kwiaty?

Choć sztuczne kwiaty nie wymagają tak troskliwej opieki, jak żywe rośliny, to jednak warto zadbać o ich wygląd, by cieszyły oko przez długi czas. Najważniejsze to regularne pozbywanie się kurzu z ich powierzchni, a więc z kwiatów, płatków, liści i łodyg. To bardzo istotne, aby zachowały żywy kolor. W przeciwnym razie szybko staną się szare i wyblakłe. Niekiedy doniczki wypełniane są ozdobnymi kamyczkami, które należy co pewien czas wymieniać. To wszystko. Domownicy nie muszą więc inwestować w specjalne odżywki i ziemię oraz pamiętać o zapewnieniu właściwego naświetlenia i poziomu wilgotności. To tłumaczy, dlaczego coraz więcej osób zastanawiając się: wybrać storczyki sztuczne czy prawdziwe, wybiera te pierwsze.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNurkowe Demo Days
Następny artykułCzym jest CBD ?

1 KOMENTARZ

  1. W moim przypadku tylko i wyłącznie sztuczne. Mam kilka sztucznych storczyków z megasceny, nie ukrywam nie umiem się zajmować kwiatami, dlatego opcja posiadania sztucznych kwiatów jest najlepsza. Wystarczy je od czas do czasu przetrzeć ścierką i to tyle z ich pielęgnacji.