REKLAMA

Sprzedaż długu to kuszące rozwiązanie, które umożliwia szybkie pozbycie się problemu z uporczywym dłużnikiem. Nic dziwnego, że internetowe giełdy długów cieszą się coraz większą popularnością. Sprzedaż długu daje możliwość szybkiego odzyskania pieniędzy, bez uczestnictwa w długotrwałych procesach sądowych. Oczywiście w biznesie nikt nie chce trafić na niewypłacalnego kontrahenta z długami. Taka współpraca to ostatnie, czego potrzebuje firma.

Niestety wielu przedsiębiorców zmaga się z opóźnieniami w spływie należności, a w niektórych przypadkach wyegzekwowanie płatności staje się niemożliwe. Jeśli Ty również masz problemy z dłużnikami, którzy nie reagują na ponaglenia, najwyższy czas sięgnąć po specjalistyczne narzędzia do obsługi należności i pozbyć się problemu…

Na czym polega przewaga narzędzi do obsługi należności nad tradycyjnym procesem windykacyjnym?

Jeśli zmagasz się dłużnikami i nie możesz wyegzekwować zwrotu pieniędzy, nie narażaj się na straty. Może to zaszkodzić Twoim interesom i niekorzystnie wpłynąć na sytuację finansową Twojego przedsiębiorstwa. Zamiast tracić czas na nieefektywne działania, sięgnij po środki i skutecznie rozlicz się z dłużnikiem. Jak to zrobić?

Możesz wyjść na drogę sądową i wszcząć proces windykacyjny. Każda umowa ma bowiem moc prawną i umożliwia dochodzenie swoich należności w sądzie. Niestety taki proces jest zwykle długotrwały, czasochłonny i stresujący. Procedury sądowe mogą ciągnąć się latami, więc zanim odzyskasz swoje pieniądze, zdążysz już pewnie zapomnieć, po co tak właściwie chodzisz do sądu…

Poza tym proces sądowy wiąże się również z dużymi kosztami, które ponosi wierzyciel. Niestety, jak na ironię, przedsiębiorca, który zwraca się do sądu o pomoc w odzyskaniu należności, często pokrywa jeszcze wysokie koszty całego procesu! Nie ma w tym większego sensu, zwłaszcza jeśli dochodzi ich zwrotu, właśnie dlatego, że jest w tarapatach finansowych, bo ktoś jest mu dłużny dużą sumę pieniędzy. Dlatego warto poszukać innej drogi i skorzystać ze specjalistycznych narzędzi do obsługi należności, które powstały właśnie po to, aby pomóc uporać się z problemem…

Czym jest platforma System3000?

Platforma System3000 to rejestr dłużników, czyli internetowa giełda długów, która gromadzi informacje o długach, dłużnikach i pozwala wierzycielom sprzedawać swoje należności. Każdy użytkownik serwisu może umieścić w bazie dane swojego dłużnika i wystawić na sprzedaż przysługujące mu należności. Giełdy długów cieszą coraz większą popularnością, gdyż wielu przedsiębiorców wybiera możliwość sprzedaży, zamiast tracić czas na niekończące się upominanie dłużników.

Platforma System3000 sprawdza się zarówno w przypadku przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych, jeśli więc nie masz ochoty walczyć z dłużnikami, którzy i tak niewiele robią sobie z Twoich ponagleń, to internetowa giełda długów będzie dobrym rozwiązaniem. Wystaw ofertę, sprzedaj należności, odzyskaj pieniądze i pozbądź się problemu. Prawda, że warto?

Jak działa giełda wierzytelności?

Na stronie giełdy długów znajduje się katalog wierzytelności na sprzedaż, gdzie użytkownik umieszcza informacje o swoim dłużniku. Rejestr zawiera podstawowe dane, takie jak nazwę firmy dłużnika, miejscowość, wysokość zadłużenia, oraz kwotę, jaką wierzyciel chciałby otrzymać za sprzedaż prawa należności. Kwota sprzedaży powinna być nieco niższa od nominalnej wartości zadłużenia.

Na giełdzie znajdują się podmioty, które masowo wykupują długi. Są to firmy i kancelarie windykacyjne, które specjalizują się w egzekwowaniu należności i z chęcią skupują długi wierzycieli. W takiej sytuacji, prawo należności zostaje przeniesione na kupującego, a dotychczasowy wierzyciel od razu otrzymuje pieniądze na zasadzie kupna-sprzedaży.

Dług może wykupić również inny przedsiębiorca. To nie ma znaczenia, gdyż w obu przypadkach odzyskasz przynajmniej część pieniędzy. Bez długotrwałych procesów i bez konieczności czekania na spłatę dłużnika. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, zwłaszcza wtedy, gdy masz trudność z utrzymaniem płynności finansowej w swojej firmie. Poza tym sprzedaż długu zdejmuje z Ciebie obowiązek odzyskania długu. Sprzedaż zadłużenia wiąże się z przekazaniem dłużnika innej firmie, która we własnym zakresie zajmuje się egzekwowaniem należności. To już nie Twój problem.

Jak wystawić ofertę sprzedaży wierzytelności na giełdzie długów System3000?

To kłopotliwe, gdy dłużnik nie reaguje na wezwania do zapłaty i nie poczuwa się do spłaty zobowiązania. Być może czeka, aż stracisz nadzieję i odpuścisz. Wielu przedsiębiorców wolałoby uniknąć uczestnictwa w procesach sądowych, dlatego też wielu tak długo z tym zwleka. Jeśli masz problem, nie musisz tracić czasu. Giełda długów pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i sporo czasu i nerwów. Na platformie System3000 możesz wystawić wszystkie swoje udokumentowane wierzytelności, a zrobisz to w kilku prostych krokach:

  • Zarejestruj się na platformie System3000,
  • Umieść w bazie dane dłużnika,
  • Wybierz kancelarię i powiadom dłużnika o zamiarze sprzedaży długu,
  • Zleć rozpoczęcie windykacji i wystaw ofertę.
  • To wszystko!

Dlaczego warto korzystać z giełdy długów?

Oprócz możliwości szybkiego odzyskania pieniędzy System3000 jest również doskonałym źródłem informacji dla przedsiębiorców. Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić, czy nowy partner nie ma problemów ze spłatą swoich zobowiązań. Jeżeli firma znajduje się w rejestrze dłużników z dużym niespłaconym długiem, to znak, że lepiej nie wchodzić z nią w interesy. Partner z długami może narazić Cię na straty. System3000 pozwoli Ci uniknąć takich problemów.

Zdarza się też, że giełda motywuje dłużnika do spłacenia zobowiązania. Jeżeli w wezwaniu do zapłaty znajdzie się informacja o zamiarze sprzedaży długu i umieszczenia danych dłużnika na giełdzie wierzytelności, to już samo zawiadomienie może przynieść zadziwiające efekty. Dłużnicy chcą bowiem uniknąć figurowania w rejestrze dłużników i wolą skorzystać z ostatniej szansy na polubowne rozwiązanie sprawy. Jeśli jednak tego nie zrobią, to tym bardziej warto skorzystać z giełdy, jeśli chcesz kiedykolwiek odzyskać pieniądze.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ