Rodzina z Jaworzna ma pomysł na wspólne spędzanie czasu – sprzątają razem miasto

Aktywne formy spędzania wolnego czasu z rodziną to najlepszy sposób na zacieśnianie rodzinnych więzi. To właśnie wspólne rodzinne wyjścia, wyjazdy czy zabawy są fundamentem dla rodziny. Jak się okazuje, można również pogodzić praktyczną edukację, świetną zabawę i wspólnie spędzony czas na przykład na sprzątaniu i segregacji śmieci w naszym mieście.

REKLAMA

Tak właśnie uczynił pan Dawid Bógdał. Postanowił poprzez edukacje ze wstawkami zabawy, zrobić córce lekcje dbania o środowisko i segregacji śmieci. Jak twierdzi, dzieci nie tylko się przy tym dobrze bawią, ale zyskują też mnóstwo pożytecznych umiejętności, które przydadzą się w dorosłym życiu.

Cała rodzina pana Dawida chętnie włącza się w takie akcje.

Segregacja śmieci i właśnie taka forma spędzania wspólnie czasu, bardzo się 5- letniej Ali spodobała, dlatego wkrótce cała rodzina zamierza wyruszyć w miasto i trochę w nim posprzątać!

Pamiętajmy, że przyroda jest naszym wspólnym domem i dobrem, a wyrzucanie śmieci w lasach, na łąkach i przy drogach to bezmyślność i działanie nie tylko na szkodę natury, ale i nas samych. Rozkładające się bowiem odpady są przecież zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Może ktoś ma ochotę przyłączyć się do akcji sprzątanie miasta i razem z rodziną pana Dawida zrobić coś dobrego i pożytecznego!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki