REKLAMA

Przeszczep włosów, czyli inaczej transplantacja to zabieg polegający na pobraniu zespołów mieszków włosowych i kolejno przetransportowanie ich bezpośrednio na skórę głowy, którą poddajemy zabiegowi. Jest on zamierzony przede wszystkim dla tych, którzy borykających się z łysieniem androgenowym typu męskiego bądź żeńskiego. Pomaga to także w przypadku łysienia plackowatego oraz tego spowodowanym utratą włosów pod wpływem różnych urazów. Dzięki przeszczepowi włosów można znów na nowo cieszyć się włosami i odzyskać utraconą pewność siebie.

Tradycyjny przeszczep włosów 

Przeszczep włosów wykonany tradycyjną metodą od lekarza wymaga ogromnej precyzji, aby powstały efekt był w pełni naturalny. Medyk wspólnie z pacjentem ustala nową linię włosów na czole i zaznacza je na skórze. Kolejno później goli się potylicę do pobrania paska lub kilku pasków skóry owłosionej. Pasek ten specjalista następnie dzieli na konkretne implanty, które w sobie mają od 1 do 3 mieszków włosowych a następnie przenosi Implanty na nowe miejsce. W obszarze gdzie usuwana była skóra tworzy się blizna trwała. Zazwyczaj jest ona niewielka i ma około 1-3 mm więc można zamaskować ją włosami. Zdecydowanie jednak wielu byłych pacjentów odczuwa duży dyskomfort po-zabiegowy oraz po zagojeniu się blizny, taki jak ból i pieczenie czy drętwienie skóry.

Przeszczep włosów z robotem Artas iX

Robotyczny przeszczep włosów Artas iX pozwala na precyzyjny przeszczep mieszków włosowych w wybrane miejsce oraz pomaga uniknąć szpecących blizn. Do tego typu transplantacji wykorzystuje się robota Artas iX najnowszej generacji robot Artas iX. Przeszczep z jego wykorzystaniem zapewni najwyższą klasę  wykonania, świetne efekty oraz wysoki komfort zabiegu.

Robot Artas iX- jak działa?

Artas iX wykorzystuje algorytmy oparte o sztuczną inteligencję o nazwie – artas artificial intelligence. Jest to inteligentny system komputerowy oceniający wartość danych jednostek włosowych oraz wybiera najodpowiedniejsze zespoły mieszków z danego miejsca dawczego. Robot ten jest w stanie pobrać aż 1 000 mieszków tylko w ciągu godziny i wykonać nawet do 2 000 miejsc wczepień. Wszystkie wkłucia są z wykonane z dokładną precyzją, co zapewnić ma największy komfort zabiegu pacjenta. Robot Artas iX działa z ogromną dokładnością a sekwencja dokładnej powtarzalności ruchów zagwarantuje zdecydowanie lepszy efekt niż w przypadku przeszczepów metodami  tradycyjnymi, w których jest możliwość błędu. Do zabiegu przeszczepu włosów pobierane są wszelkie struktury włosów. Włosy przeszczepione rosną dokładnie tak jak naturalne, a fryzura zyskuje swój dawny świetny wygląd.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki