REKLAMA

Biorąc ślub, większość nowożeńców zakłada, że spędzi ze sobą całe życie. Niestety, los niekiedy weryfikuje plany na przyszłość, a związek rozpada się. Dla małżonków jedynym rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest rozwód, który pozwala im zacząć wszystko od nowa. Jakie są przesłanki do rozwodu?

  1. Rozkład pożycia małżeńskiego – co oznacza?
  2. Alkoholizm, narkomania, przemoc, czyli trudny rozwód

Statystyki są nieubłagane – coraz więcej polskich małżeństw kończy się rozwodem. Małżonkowie rozstają się nawet po wielu wspólnych latach. Zmiany obyczajowe oraz brak ostracyzmu wobec rozwodników sprawiają, że taki trend nadal będzie się utrzymywał. Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś wziąć rozwód, sprawdź, jakie są przesłanki do jego orzeczenia.

Rozkład pożycia małżeńskiego – co oznacza?

Podstawową przesłanką do rozwodu jest zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Zgodnie z prawem rozumie się go jako ustanie więzi gospodarczej, fizycznej i duchowej pomiędzy małżonkami. Jeśli mąż i żona zamieszkują osobno, mają oddzielne budżety, przestają współżyć, wchodzą w nowe związki z innymi osobami i deklarują, że przestali darzyć się uczuciami, małżeństwo można zakończyć rozwodem. Rozwód orzeka się również, gdy jedna ze stron deklaruje rozkład pożycia, a drugi małżonek jest przeciwnego zdania. Taka sytuacja jest jednak nieco trudniejsza do rozstrzygnięcia dla sędziego. Aby uzyskać w takim przypadku wyrok o rozwodzie, niezbędna może być pomoc adwokata z Katowic.

Jeżeli jednego z małżonków reprezentuje adwokat z Katowic, rozwód przebiega szybciej i jest łatwiejszy bez względu na okoliczności, w jakich się odbywa. Dzięki jego pomocy rozkład pożycia jest możliwy do udowodnienia, nawet gdy małżonkowie zamieszkują wspólnie wbrew woli (np. gdy żona lub mąż nie mają możliwości przeprowadzki do innego lokum).

Alkoholizm, narkomania, przemoc, czyli trudny rozwód

Częstą przyczyną rozwodów prowadzonych przez prawników z kancelarii https://www.adwokaci-reck.pl/rozwod/ jest uzależnienie jednego z małżonków lub stosowanie przez niego przemocy. Takie sprawy są trudne dla powodów ze względu na silne emocje towarzyszące rozstaniu. Związek z alkoholikiem, narkomanem lub tyranem niszczy pewność siebie i utrudnia radzenie sobie ze stresem, który pojawia się podczas rozprawy. Prawnik jest w stanie profesjonalnie podejść do spraw tego typu, przeprowadzając osobę po przejściach przez rozwód najszybciej jak to możliwe. Dzięki temu unika się wielu przykrych sytuacji i niepotrzebnego przeciągania postępowania w czasie.

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki