REKLAMA

Wiele osób jest przekonanych, że obsługa prawna to rozwiązanie, z którego korzystają przede wszystkim firmy, natomiast “zwykli ludzie” do prawnika przychodzą jedynie w przypadku rozwodu lub batalii o spadek. Czy tak rzeczywiście jest? Zapytaliśmy o to Michała Kaliszewskiego, adwokata z Łodzi.

Kto się częściej zwraca z prośbą o pomoc prawną – firmy czy osoby prywatne? Czego dotyczy ta pomoc?

Nasza kancelaria obsługuje zarówno firmy, jak i osoby prywatne. W przypadku firmy bardzo często obsługa prawna jest zakrojona na szeroką skalę, ponieważ obejmuje bieżące doradztwo prawne, przygotowanie umów, obsługę prowadzonych spraw sądowych. Więcej o szczegółowej ofercie można przeczytać na https://adwokat-kaliszewski.pl/. W przypadku świadczenia pomocy prawnej na rzecz osób prywatnych zakres potencjalnych spraw sądowych i podejmowanych przez nas działań jest również bardzo szeroki. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, kto częściej korzysta z pomocy prawnej, natomiast jeśli mamy poczucie, że sami sobie z zawiłościami prawnymi nie radzimy, zawsze warto skorzystać z porady prawnej.

Z jakimi sprawami najczęściej zgłaszają się do Pana osoby prywatne?

Bardzo trudno jest wskazać jedną kategorię spraw, z którą klienci zwracają się o pomoc najczęściej. Oczywiście wiele spraw dotyczy prawa spadkowego – https://adwokat-kaliszewski.pl/prawo-spadkowe/. Nie musi tutaj chodzić wcale o jakąś poważną rywalizację o majątek po osobie zmarłej. Polskie prawo spadkowe generalnie jest dość zawiłe i wiele osób nie wie, komu należy się np. zachowek, w jaki sposób można zrzec się prawa do spadku itd.

A oprócz spadku? Jakie problemy prawne zmuszają Polaków do wizyty u prawnika?

Dość często są to kwestie związane z prawem cywilnym – https://adwokat-kaliszewski.pl/prawo-cywilne/. Chodzi tutaj o tak dalece odległe od siebie sprawy, jak dochodzenie należności od dłużnika, naruszenie dóbr osobistych, czy zasiedzenie nieruchomości. Coraz więcej osób dostrzega też potrzebę profejsonalnej analizy umowy przed jej podpisaniem – https://adwokat-kaliszewski.pl/umowy-2/. Zachęcam do tego, by korzystać z pomocy prawnej zawsze, gdy mamy wątpliwości co do zapisów w projekcie umowy, którą mamy zawrzeć. Może to nas w uchronić przed przykrymi konsekwencjami w przyszłości.

undefined

- REKLAMA - Zewnętrzne linki