REKLAMA

W okresie od października do marca każdego roku, większość serwisów pogodowych przekazuje informacje o stężeniu i zanieczyszczeniu smogiem różnych rejonów Polski. Mając na uwadze własne zdrowie i będąc w obliczu zagrożenia wysokim stężeniem szkodliwych pyłów, wielu konsumentów szuka alternatywnych sposobów ogrzewania domu. Jedną z możliwości jest pellet firmy Barlinek. Są to granulki drewniane, które produkuje się z drzewnych odpadów, zazwyczaj o śr. od 6 mm do 8 mm.

W Polsce pellet aktualnie zyskuje dużo zwolenników, ponieważ przede wszystkim jest w wyjątkowo przyjaznym i ekologicznym opałem. Pellet z  i z powodzeniem dystansuje piece na węgiel, szczególnie te starej generacji. Pellet jest także czysty, nie uwalnia siarki, a popiół powstały w procesie spalania może być wykorzystany jako nawóz.

Pellet – co to jest?

Pellet jest jedną z odmian paliw, które służy do ogrzewania domów czy innych budynków. Dostępny jest w sprzedaży w formie granulek, których średnica to od 6 do 8 mm, a długość to ok 2-3 cm. W naszym kraju klienci najczęściej wybierają pellet  produkowany z drzew iglastych, ale również można spotkać pellet pozyskiwany z drzewostanów liściastych.

Pellet Barlinek – z czego jest produkowany?

Aby uzyskać pellet, do wyprodukowania używa odpadów w postaci wiór czy opiłków.  Zazwyczaj pochodzą one z tartaków czy stolarni, ale również z firm produkcyjnych, wytwarzających inne produkty drewniane, np. podłogi. Warto nadmienić, iż do produkcji pelletu nie wycina się drzew – tutaj najważniejsza jest polityka odpowiedzialności za środowisko, realizowana min. przez firmę Barlinek. Na co warto zwrócić uwagę, małe, drewniane granulki nie mogą zawierać żadnych skażeń czy szkodliwych związków (zarówno mineralnych czy chemicznych).

Pellet, czyli 100% ekologii

Pellet jest paliwem ekologicznym, co w obecnej sytuacji zanieczyszczenia powietrza jest bardzo istotną kwestią. Paliwo to jest bezpieczne, ponieważ spalając je, nie powstają substancje szkodliwe, czyli te, które zanieczyszczają nasze środowisko. Co więcej, popiół wykorzystujemy jako nawóz np. do roślin ogrodowych,

Kotły na pellet

Tutaj warto zorientować się w bieżącej ofercie najbardziej zaawansowanych pieców, dostępnych na rynku. Przewagą pelletu jest to, iż jest czystym opałem, wygodnym w użytkowaniu i nie brudzącym pomieszczeń, gdzie jest przechowywany. Tych walorów nie posiadaj węgiel czy ekogroszek. Pelet z Barlinka można zakupić zarówno w workach 10 lub 15 kg. Jest to opcja wygodna w transporcie czy przechowywaniu. Dodatkową opcją jest pellet w big bag’u. Pełna automatyzacja procesu używania pieców, pozwala na prawie bezobsługowe korzystanie z tego ekologicznego paliwa, przy jednoczesnym zagwarantowaniu ciepła i komfortu użytkowania.

undefined

- REKLAMA -Zewnętrzne linki