Od października właściciele nieruchomości niezamieszkałych będą zobowiązani samodzielnie podpisywać umowy na odbiór odpadów z wybranym operatorem, bez pośrednictwa MZNK.

REKLAMA

Spółka ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji Sp. z o.o. jako jeden z głównych odbiorców odpadów w regionie, zaprasza tym samym do współpracy.

Więcej informacji będzie dostępne pod numerem telefonu 600 347 096 lub mailowo, pod adresem jaworzno@eneris.pl. Oddział w Jaworznie mieści się przy ulicy Galmany 1 (w dawnym budynku MPO Jaworzno – parter).

Grupa ENERIS, w skład której wchodziło zlikwidowane już MPO Jaworzno, od lat świadczy usługę odbioru odpadów na terenie Jaworzna oraz gmin sąsiadujących. Odbieramy zarówno odpady przemysłowe, jak również odpady komunalne.
Dzięki wieloletniej obsłudze Gminy Jaworzno w zakresie odbioru odpadów komunalnych, posiadamy duże doświadczenie w tym temacie, a także flotę stanowiącą wyspecjalizowane samochody oraz doświadczonych pracowników.

Nowe przepisy, to efekt zmian uchwalonych na czerwcowej sesji, kiedy to Radni podjęli uchwałę w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (Nr XXI/293/2020, Dz. Urz. Woj. Śl. z 2020 r. poz. 4926). Zgodnie z nią z dniem 1 października br. firmy i instytucje (nieruchomości niezamieszkałe) zlokalizowane na terenie miasta zostają wyłączone z systemu odbioru odpadów komunalnych i są zobowiązane do zawarcia indywidualnych umów.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki