Nurkowe Demo Days

W Bazie Nurkowej Koparki w sobotę 26 września zorganizowano dni testowe, czyli Nurkowe Demo Days. Nazjeżdżało się nurkowe bractwo z całej Polski a nawet z zagranicy.

REKLAMA

Wszystko to zorganizowała firma warszawska, która uznała Koparki za świetne miejsce do takich wydarzeń i nie było to czczym gadaniem.

Wśród nurkowych nowości zaprezentowano działający na prąd system grzewczy, który kamizelkę nurka mógł ogrzać nawet do temperatury 50 stopni Celsjusza. Na trudy nurkowania mógł pomóc, jak nas przekonywano, baton z konopi, gwarantujący dobrą energię.

Bractwo nurkowe z Warszawy jednoznacznie uznało jaworznickie Koparki za jedno z najlepszych tego typu miejsc w Polsce, podobnie pani Kasia z Gdyni i pani Andrea ze Słowenii. Pan Eugeniusz z Bytomia za najciekawsze uznał wraki na dnie Bałtyku. Rekord świata w nurkowaniu wynosi 303 m. Do takiej głębokości Bazie Koparki daleko, ma ledwie ok. 14 m., ale jak mówili nurkujący tam śmiałkowie widok to niezapomniany – zalane dwie potężne koparki, brakuje tylko agresywnego rekina.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki