REKLAMA

Kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć na dowolny cel, bez konieczności ujawniania wydatków. Dzięki temu jest to jeden z najpopularniejszych zobowiązań zaciąganych przez konsumentów.

Jednak przy podjęciu decyzji o skorzystaniu z pomocy finansowej w banku, warto przeanalizować aktualne oferty, aby znaleźć najkorzystniejszy kredyt gotówkowy.

Dzięki temu nie nadszarpniemy zbyt mocno naszego budżetu domowego i zyskamy pewność, że nasze możliwości finansowe umożliwią spłatę zobowiązania.

Kredyt gotówkowy — najkorzystniejszy czyli jaki?

Wiele osób ogranicza kwestię korzyści, jakie płyną z zaciągnięcia kredytu, do jak najmniejszych kosztów. Oczywiście nie da się ukryć, że najkorzystniejszy kredyt gotówkowy będzie łączył się z tym, że jest tani, jednak to nie wszystkie elementy, które go cechują. Pamiętajmy, że warunki banków określają nie tylko wysokość kosztów, jakie przyjdzie nam ponieść w związku z kredytowaniem, ale także zasady, jakie musimy spełnić oraz innego typu kwestie. To, czy kredyt gotówkowy będzie najkorzystniejszy, określa także fakt, czy możemy zaciągnąć go przy niskich dochodach, czy konieczne jest wykupienie ubezpieczenia, czy bank udziela go osobom spłacającym zobowiązania. Wielu z nas chce wziąć kredyt gotówkowy niemalże od ręki, co nie jest możliwe we wszystkich bankach. Niektóre instytucje oferują kredyty gotówkowe online, które bierzemy bez zbędnych formalności w zaledwie kilka minut. Tego typu oferty najczęściej wiążą się z najatrakcyjniejszymi warunkami, które nie tylko ułatwiają cały proces wnioskowania, ale także posiadają mniejsze koszty.

Gdzie najkorzystniejszy kredyt gotówkowy? Ranking i porównywarka

Jeśli zależy nam na zaciągnięciu kredytu na korzystnych warunkach, w wielu przypadkach spędzamy sporo godzin w internecie w celu porównania ofert. Nie musimy jednak już analizować produktów poszczególnych banków samodzielnie. Współcześnie zrobi to za nas automatyczna porównywarka, która wskaże nam najlepsze na rynku oferty. Wystarczy, że wpiszemy kwotę, którą chcemy pożyczyć oraz okres spłaty kredytu. Na podstawie wprowadzonych na stronie danych system wyświetli nam dostępne oferty ułożone w kolejności od najlepszych do najgorszych. Możemy w ten sposób szybko wybrać ofertę, która spełnia nasze oczekiwania i pomoże podbudować budżet lub sfinansować ważne wydatki.

Z kolei jeśli chodzi o ranking kredytów gotówkowych, jest on układany przez specjalistów finansowych po ówczesnych analizach. Analitycy na podstawie porównania dostępnych ofert układają listę tych najkorzystniejszych w kolejności od najatrakcyjniejszych. Dzięki temu konsument zyskuje wiarygodną informację, gdzie najkorzystniejszy kredyt gotówkowy jest możliwy do zaciągnięcia.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy — koszty

Oczywistym jest, że każdemu z nas zależy na ty, aby kredyt gotówkowy był jak najtańszy. Warto więc przed wyborem oferty przeanalizować wszelkie koszty związane z kredytowaniem. Jeśli chcemy wziąć najkorzystniejszy kredyt gotówkowy, kalkulator pomoże nam wyliczyć wysokość miesięcznej raty, oprocentowania, prowizji, a także poda całkowitą kwotę do zapłaty. Na podstawie takich danych podejmiemy racjonalną decyzję o wyborze opłacalnej oferty.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy — ranking

Przykładowy ranking kredytów gotówkowych w kwocie 30 tysięcy złotych z 48-miesięcznych okresem spłaty:

6. PKO BP — MINI RATKA

— Oprocentowanie: zmienne, maksymalnie wynoszące 7,20%

— RRSO: 15,62%

— Prowizja: 12,99%

— Miesięczna rata: 828,84 zł

— Całkowita kwota do spłaty: 39784,12 zł

— Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe.

5. POŻYCZKA GOTÓWKOWA W BANKU MILLENNIUM

— Oprocentowanie: według stałej stopy procentowej 6,80%

— RRSO: 14,63%

— Prowizja: 13,99%

— Miesięczna rata: 815,73 zł

— Całkowita kwota do spłaty: 39 154,91 zł

— Ubezpieczenie jest opcjonalne.

4. KREDYT GOTÓWKOWY W BNP PARIBAS

— Oprocentowanie: według stałej stopy procentowej 7,20%

— RRSO: 14,02%

— Prowizja: 12,00%, zmniejszona do 2% przy wykupieniu ubezpieczenia

— Miesięczna rata: 807,71 zł

— Całkowita kwota do spłaty: 38 770,10 zł

— Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, może jednak znacznie obniżyć prowizję banku

— Kredyt bez wychodzenia z domu.

3. KREDYT GOTÓWKOWY W SANTANDER BANKU POLSKA

— Oprocentowanie: 7,13%. Według stałej stopy procentowej do 24 miesięcy, z dłuższym okresem spłaty oprocentowanie zmienne.

— RRSO: 10,72%

— Prowizja: 6,10%

— Miesięczna rata: 764,13 zł

— Całkowita kwota do spłaty: 36 678,45 zł

— Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe.

2. POŻYCZKA GOTÓWKOWA ONLINE DLA NOWYCH KLIENTÓW W CITI HANDLOWYM

— Oprocentowanie: 7,19%

— RRSO: 9,36%

— Prowizja: 4,00%

— Miesięczna rata: 749,87 zł

— Całkowita kwota do spłaty: 35 993,91 zł

— Ubezpieczenie dobrowolne

— Kredyt bez wychodzenia z domu.

 

1.  KREDYT INTERNETOWY W ALIOR BANKU

— Oprocentowanie: według zmiennej stopy procentowej 7,19%

— RRSO: 9,36%

— Prowizja: 3,50%

— Miesięczna rata: 746,27 zł

— Całkowita kwota do spłaty: 35 820,86 zł

— Ubezpieczenie przy pożyczce online nie jest konieczne

— Kredyt bez wychodzenia z domu.

Jak widać, najkorzystniejsze warunki proponuje Alior Bank, w którym możemy wziąć pożyczkę przez internet. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek, po czym musimy potwierdzić nasze dane przelewem weryfikacyjnym. Cały proces jest ekspresowy, a decyzja kredytowa zostaje wydana szybko.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki