REKLAMA

Oczywiście nie jest to taka prosta sprawa, ponieważ co roku przybywa turystów, którzy przedkładają wakacje nad Bałtykiem nad zagranicznymi, cieplejszymi i o wiele bardziej zatłoczonymi celami podróży. Łowienie z brzegu staje się uciążliwe i w wielu przypadkach zabronione. Wtedy warto zastanowić się nad potrzebnymi zezwoleniami i pomyśleć nad pozyskaniem odpowiedniej łodzi, która zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo, a także nowoczesne rozwiązania i funkcje, które ułatwią wypad na dużą wodę.

Nasze jedyne polskie morze być może nie jest idealnym miejscem do wylegiwania się na plaży, ale zawsze nada się do tego, żeby wypożyczyć łodzie aluminiowe i wybrać się na łowienie ryb.

Przygotowanie do wyprawy

Warto dokładnie zapoznać się z możliwościami konkretnych łodzi, ponieważ przykładowy Finval 555 Fishpro doskonale sprawdzi się na rzekach i jeziorach, ale może nie zdać egzaminu nad morzem. Dlatego, jeśli ktoś nie jest zapalonym wędkarzem z ogromnym doświadczeniem na morzu, powinien skorzystać z profesjonalnych wypożyczalni, gdzie można dostać łodzie przeznaczone wyłącznie na dużą i niekiedy wzburzoną wodę. Jacht lub kuter rybacki sprawdzą się idealnie. Ich cena może wahać się od 100 do 400 zł od osoby, co na początku może zwalać z nóg, ale biorąc pod uwagę przeżycia, jakie towarzyszą łowieniu prosto z morza – jest adekwatna.

Kolejną sprawą, jaką należy rozważyć, jest pozwolenie. Tak samo, jak w przypadku łowienia na standardowych, mniejszych zbiornikach wodnych, nad morzem także należy posiadać określone pozwolenia. Łowienie bez uzyskania odpowiedniego dokumentu, może skutkować otrzymaniem kary finansowej oraz utratą dokumentów uprawniających do wędkowania.

Łowienie określonych gatunków ryb

Bałtyk jest miejscem występowania ogromnej liczby gatunków ryb. Zanim ktoś wybierze się na połów, powinien sprawdzić, jakie ryby można łowić, a które lepiej zostawić w spokoju. Złamanie zasad dotyczących połowu wybranych gatunków ryb także wiąże się z możliwością otrzymania mandatu. Oto najpopularniejsze ryby łowione w Morzu Bałtyckim:

  • dorsze,
  • flądry,
  • śledzie,
  • okonie,
  • pstrągi,
  • sandacze.

Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie, wtedy nawet połów nad Morzem Bałtyckim nie jest straszny i nieosiągalny.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ