Czterech pracowników Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie zakażonych jest korona wirusem. Cztery kobiety w wieku 46, 55, 57 i 65 lat przebywają w izolacji domowej. Czują się dobrze.

REKLAMA

W dniu 28 września sanepid poinformował o 6 nowych przypadkach zakażenia w Jaworznie, wśród nich są cztery pracownice szpitala.

Oprócz tego dwa nowe przypadki to pacjenci, którzy trafili do szpitala i tam okazało się, że są zakażeni. Wśród nich jest 59-letni mężczyzna i 95-letnia kobieta, która została przetransportowana do szpitala zakaźnego.

Komunikat szpitala w Jaworznie publikujemy poniżej:

Szanowni Państwo,

informujemy, że – w związku z otrzymanymi wynikami badań, potwierdzającymi obecność wirusa SARS-CoV-2 u pacjenta oraz u pracownika personelu medycznego – czasowo zostały wstrzymane przyjęcia nowych pacjentów na Oddział Kardiologiczny (wstępnie do 30 IX 2020) oraz na Oddział Chorób Wewnętrznych (wstępnie do 3 X 2020).

W szpitalu niezmiennie stosowane są wszystkie procedury bezpieczeństwa obowiązujące w pandemii, a osoby, które miały kontakt z zarażonymi zostały poddane badaniom i – w przypadku potwierdzenia obecności koronawirusa – przebywają w izolacji lub na oddziale zakaźnym.

O wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki