Koniec problemów ze śmieciami? SM Górnik zamontowała kamerę

Aby ograniczyć notoryczne podrzucanie śmieci, Spółdzielnia Górnik zdecydowała się na założenie kamery monitorującej wiatę kontenerową oraz tereny wokół niej.

REKLAMA

Niejednokrotnie pisaliśmy o problemie przepełnionych kontenerów śmietnikowych przy ul. Kamińskiego na Os. Stałym. Jak się okazuje, głównym problemem tego miejsca, jest notoryczne podrzucanie śmieci z pobliskich ogródków działkowych.

Aby ograniczyć koszty wywozu składowanych odpadów pozostawianych w obrębie stanowiska, Spółdzielnia Górnik w porozumieniu z innymi zarządcami, zleciła montaż kamery, którą zamontowano na budynku nr 16.

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, dane z kamery przetrzymywane są na dysku przez 2 miesiące. Dodatkowo kamera monitoruje jedynie teren należący do zasobów spółdzielni.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Ja myślę ,że problem jest przede wszystkim w skomplikowanych procedurach i przepisach. Mało kto wie gdzie i co może wyrzucić bez konsekwencji. Przykładem opisy na pojemnikach jakie były lub są typu słoki szkalne czy opakowania tetrapack. Kto wie , że są to kartony po sokach czy mleku.