Komputery będą wiecznie, z czasem będą działać jeszcze szybciej i będą wykonywać bardziej skomplikowane operacje. Myśleć same raczej nie będą, choć kto wie? Człowiek będzie im więc potrzebny nie tylko do włączenia lub wyłączenia prądu, człowiek będzie nadal nimi sterował, programiści będą więc w cenie.

Stworzyć grę komputerową to dopiero frajda, zajęcia Koduj z Gigantami – 19 września
REKLAMA

Nic więc dziwnego, że zajęcia z programowania prowadzone przez szkołę Giganci Programowania cieszą się wielkim wzięciem. Nie inaczej było i tym razem. W zajęciach Koduj z Gigantami wzięło udział ok. 50 fascynatów programowania. Zajęcia odbyły się 19 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Szkoła Giganci Programowania zaprosiła na warsztaty Scratch dla dzieci w wieku 7-9 lat, warsztaty Scratch oraz AppInventor dla 10 -12 latków, oraz warsztaty C# i Visual Studio dla młodzieży w wieku 13 – 18 lat.

Zajęcia prowadził Jarek Galus z ekipy Giganci programowania

Warsztaty prowadził Jarek Galus z ekipy Gigantów Programowania w Jaworznie. Scratch to język programowania stworzony z myślą o dzieciach. Z jego wykorzystaniem uczą się podstaw programowania komputerów. Na zajęciach Koduj z Gigantami mali uczestnicy stworzyli grę komputerową polegającą na wyłapywaniu do skrzynki sześciu spadających przedmiotów. Zabawa była przednia, zajęcia wyraźnie się uczestnikom podobały. Jak powiedział Arek, jeden z uczestników zajęć, najbardziej spodobał mu się ich efekt końcowy czyli sama gra. Na pytanie czy było trudno Arek odparł, że tak pół na pół, dodał, że być może sam stworzy grę, w której małpa będzie zbierała banany. Efekt warsztatów osiągnięty. Wyższą szkołą jazdy były warsztaty C# i Visual Studio. Zajęcia z programowania wyśmienicie rozwijają intelekt, pobudzają wyobraźnię, dają autentyczną radość. Z biernych odbiorców cyfrowego świata młodzi ludzie stają się twórcami w nowoczesnej cyfrowej rzeczywistości.

Zafascynowani młodzi programiści, zajęcia Koduj z Gigantami – 19 września

Kursy Gigantów Programowania kształcą w taki sposób, iż już 16-latkowie mogą zaistnieć w świecie profesjonalnych programistów. Silna stroną tych zajęć są trenerzy, którzy nie są teoretykami, to praktycy studiujący informatykę lub absolwenci tego kierunku. Na dokładkę, a to nie bez znaczenia, to osoby o podejściu pedagogicznym, wykładają klarownie, co uczestnikom zajęć pozwala doskonale zrozumieć niełatwy świat programowania.

Giganci Programowania zdobyli stabilną pozycję na rynku edukacji informatycznej. Działają od 7 lat, w ponad 50 polskich miastach. To największa tego typu firma w Polsce, w ubiegłym roku miała ponad 2000 kursantów. Firma dysponuje nowoczesnym i profesjonalnym sprzętem.

Młodzi programiści w akcji, zajęcia Koduj z Gigantami – 19 września

Przyszłość należy do programistów, Giganci Programowania otwierają drzwi do tego skomplikowanego świata. Im wcześniej młody człowiek pozna tajniki programowanie tym szybciej osiągnie spektakularne sukcesy w tej niełatwej dziedzinie.

Zajęcia prowadzone są w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Nabór na kursy trwa do 28 września. Zostały ostatnie wolne miejsca.

Więcej informacji pod nr 536 202 208

Na kursy w Jaworznie można zapisać się również poprzez formularz internetowy: https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/ZapisyJaworzno

FB: https://www.facebook.com/giganciprogramowaniajaworzno

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/

- REKLAMA -Zewnętrzne linki