REKLAMA

Nadchodzi jesień, a rodzice zastanawiają się, czego potrzebuje mały przedszkolak. Czy garderobę warto stworzyć od nowa? Jakie ubrania będą idealne na jesienne spacery? Czy do jesiennej garderoby można przemycić trochę ubrań pozostałych po lecie? Oczywiście. W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Podpowiadamy, jak ubierać dziecko jesienią.  

Jesienne ubrania dla dzieci – na co zwracać uwagę? 

Po pierwsze wygoda. To najważniejszy aspekt, o który powinni dbać rodzice maluchów. Przedszkole to głównie zabawa. Dzieci nie siedzą w ławkach – biegają, skaczą, angażują się w różnego rodzaju aktywności fizyczne. Ubrania do przedszkola nie powinny przede wszystkim krępować ruchów malucha czy uwierać. Ważne, aby ubranka dla dziecka były wykonane z rozciągliwych, dopasowujących się do ciała, elastycznych materiałów.  

Kolejnym, niezwykle ważnym aspektem jest łatwość zakładania ubrań. Jesienią, w czasie ładnej, słonecznej pogody, maluchy często wychodzą na plac zabaw, biegają i bawią się na świeżym powietrzu. W niektórych placówkach, organizowane są dodatkowo inne zajęcia, takie jak rytmika czy muzyka, które wymagają przebrania się dziecka w strój do ćwiczeń. Z tego względu tak ważne jest, aby ubrania do przedszkola były łatwe zarówno do założenia, jak i do ściągnięcia. Zadbajmy o to, aby nasze maluchy mogły z łatwością zmienić strój. Do przedszkola zakładajmy więc ubrania pozbawione kłopotliwych elementów dodatkowych, takich jak tasiemki, haftki czy zakładki.  

Kompletując garderobę dla malucha, warto pamiętać o tym, aby kupując ubrania zwracać uwagę na ich jakość. Wysokiej klasy materiały przetrwają dłuższy czas i będą bardziej wygodne dla maluchów i ich wrażliwej skóry. Naturalne materiały nie będą powodowały nadmiernej potliwości u dziecka, co zapewnia dzieciom komfort i wygodę na co dzień.  

Jesienna garderoba dziecka – jak ją skompletować?

Pamiętaj, aby wybierając ubrania dla maluch, zwracać uwagę na ich rozmiar. Zbyt małe ubrania będą uwierać dziecko oraz nie zapewnią mu właściwego komfortu termicznego. Zbyt krótka koszulka może podwijać się podczas zabawy, a zbyt ciasne, niewygodne spodnie mogą spowolnić krążenie w nóżkach malucha. 

Jesień to specyficzna pora roku. Słoneczna, ciepła aura miesza się z tą wietrzną i zimną, dlatego w tym czasie tak ważne jest, aby ubierać się na cebulkę. Dotyczy to nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Garderobę warto więc skompletować w taki sposób, aby można było tworzyć warstwowe zestawy. W garderobie dla malucha powinno znaleźć się miejsce dla bawełnianych podkoszulek, bluzek z długim i krótkim rękawkiem, bluz oraz ciepłych sweterków czy ocieplanych kamizelek. 

Gdy aura jesienna zamienia się niespodziewanie w tę bardziej zimową, warto mieć już przygotowane elementy, które ochronią dziecko przed wiatrem i zimnem – czapka z pomponem czy komin dla dziecka powinny być nieodłącznym elementem w szafie malucha. Warto pamiętać, że czapki zimowe dziecięce powinny być wykonane z naturalnych materiałów, które skutecznie będą ogrzewać główkę dziecka.

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki