Agnieszka jest laureatką tegorocznej XIV edycji Konkursu Talent i Praca w kategorii przedmioty biologiczno-chemiczne.

REKLAMA

Obecnie jest studentką I roku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku lekarskim. Swoje zainteresowanie biologią i chemią przejawiała już od dawna, a dzięki pracy i ogromnej wytrwałości, została laureatką ogólnopolskiego konkursu chemicznego.

Wysokie wyniki z matur pozwoliły na realizację marzenia o studiach medycznych. Są one jednak początkiem długiej i ciężkiej drogi do celu. Nauka nie jest jednak jej jedynym zainteresowaniem.

Interesuje się również muzyką. Przez 7 lat uczyła się gry na instrumentach – 2 lata na pianinie i 5 lat na keyboardzie, pod okiem zawodowych muzyków. Dlatego w wolnych chwilach, kiedy chce się odstresować ma swoją ucieczkę w muzyce. Przy różnego rodzaju uroczystościach koncertuje wraz z rodziną.

Jej pasją są również podróże, a największym marzeniem jest staż w Stanach Zjednoczonych. Uwielbia zwiedzać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi ich kulturę i obyczaje.

Jej hobby jest również nauka języków. Przez kilka lat uczyła się angielskiego, niemieckiego i włoskiego, a wyjazdy za granicę i udział w projektach międzynarodowych pozwalają jej na wykorzystywanie tych umiejętności w praktyce.

Jest również bardzo rodzinna i lubi spędzać czas w gronie najbliższych. Wspólne wyprawy na spływy kajakowe oraz kawa w pobliskiej kawiarence zawsze poprawiają jej humor. Niestety droga jaką wybrała wymaga wiele wyrzeczeń i poświęcenia, dlatego zdaje sobie sprawę z tego, że czasu wolnego będzie coraz mniej, ale pomimo tego nie zamieniła by tego kierunku na żaden inny i wie, że rodzina zawsze będzie dla niej wsparciem.

Ma nadzieję, że kiedyś będzie lekarzem, do którego ludzie będą mieli zaufanie i o którym będą mówić z szacunkiem i poważaniem.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki