REKLAMA

Zbliżający się sezon zimowy sprawia, że coraz częściej słyszy się o pogorszeniu jakości powietrza. Palenie w piecach jest bowiem główną przyczyną powstawania smogu w Polsce. Zatrute powietrze jest niebezpieczne dla zdrowia, dlatego wiele osób inwestuje w oczyszczacz powietrza. Dzięki niemu w domu oddycha się czystszym i zdrowszym powietrzem, które chroni przed wieloma schorzeniami układu oddechowego.

  1. Oczyszczacz powietrza wsparciem w walce ze smogiem
  2. Najważniejsze parametry oczyszczacza powietrza
  3. Oczyszczacz powietrza dla dziecka i alergika

Problem smogu w Polsce jest coraz poważniejszy. Zanieczyszczone powietrze w okresie grzewczym sprawia, że wiele osób cierpi z powodu nasilenia schorzeń układu oddechowego i objawów alergii. Smog jest niebezpieczny również dla osób chorych na serce. Aby oddychać zdrowym powietrzem przez cały rok, warto zainwestować w oczyszczacz powietrza. Sprawdź, jak go wybrać, by spełniał wszystkie niezbędne potrzeby całej rodziny.

Oczyszczacz powietrza wsparciem w walce ze smogiem

Zainteresowanie oczyszczaczami powietrza wzrosło w związku z rosnącą świadomością na temat szkodliwości smogu. Polacy chcą oddychać czystym powietrzem bez niebezpiecznych pyłów i związków o działaniu rakotwórczym. Niestety, smog jest trudnym przeciwnikiem, dlatego niemożliwe jest chronienie się przed nim w pełni wyłącznie za sprawą zamykania okien i rezygnacji z wietrzenia. Szkodliwe związki przedostają się bowiem przez szczeliny w ramach okiennych, a także podczas otwierania drzwi wejściowych do domu. Skutecznie można je usunąć jedynie za pomocą oczyszczacza powietrza, który znajdzie się ofercie takiej jak https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza.bhtml

Oczyszczacz powietrza można umieścić w mieszkaniu lub domu, w biurze, szkole, przedszkolu bądź urzędzie. Urządzenie usuwa z powietrza wszelkie niebezpieczne związki, dlatego smog pojawiający się w sezonie grzewczym przestaje być zagrożeniem dla osób pozostających wewnątrz budynków.

Najważniejsze parametry oczyszczacza powietrza

Wybierając oczyszczacz powietrza do swojego domu, przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na jego wydajność. Na https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza,_Sharp.bhtml znajdzie się sprzęty przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni 50 m2, jak i do większych wnętrz. Jeśli w pomieszczeniu znajdzie się sprzęt o niższej wydajności niż powinien, powietrze będzie niedokładnie oczyszczone. Tym samym, urządzenie nie spełni swojej podstawowej funkcji.

Kolejną kwestią istotną przy zakupie oczyszczacza jest liczba funkcji, które powinien spełniać. Na rynku dostępne są urządzenia, które wyłącznie usuwają zanieczyszczenia, jak i sprzęty, które dodatkowo pełnią rolę nawilżacza i jonizatora. Oczyszczacz z funkcją nawilżania powietrza chroni przed jego nadmiernym wysuszeniem. Jest to właściwość istotna zwłaszcza w okresie grzewczym, gdy ciepłe powietrze z kaloryferów utrudnia zasypianie i powoduje w nocy ataki kaszlu. Jonizacja jest natomiast funkcją, która zmniejsza problemy związane z elektryzowaniem się włosów oraz tekstyliów umieszczonych w pomieszczeniu. Dodatkowo jonizator w oczyszczaczu powietrza jest przydatny w pomieszczeniach, w których używa się urządzeń elektronicznych. Jonizacja chroni przed powstawaniem przepięć, które powodują uszkodzenia delikatnych podzespołów.

Dla wielu użytkowników ważną cechą oczyszczacza powietrza jest głośność urządzenia. Poziom hałasu jest szczególnie ważny w sypialniach i pokojach dziecięcych. Ciche sprzęty umożliwiają spokojne zasypianie i nie powodują wybudzania się w nocy. Głośniejsze oczyszczacze mogą być natomiast bez przeszkód umieszczane w salonach, kuchniach, biurach lub w przedszkolnych salach, przeznaczonych do zabaw dla dzieci.

Oczyszczacz powietrza dla dziecka i alergika

Oczyszczacze powietrza, które znajdzie się między innymi na https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza,_Philips.bhtml, są odpowiednie dla dzieci i alergików. Do pokojów dziecięcych rekomenduje się stosowanie urządzeń, które skutecznie usuwają z powietrza wszelkie pyły, lotne związki o działaniu rakotwórczym oraz dym papierosowy. Dzięki filtrom wyłapującym nawet niewielkie cząsteczki, dziecko oddycha czystym i zdrowym powietrzem. Dokładne oczyszczenie powietrza sprawia, że ryzyko wystąpienia u dziecka w przyszłości chorób płuc oraz alergii znacznie spada.

Alergicy powinni postawić na oczyszczacze powietrza z filtrem HEPA. Za jego pomocą usuwa się z pomieszczenia nie tylko pyły PM 10 i PM 2,5, dym papierosowy oraz szkodliwe związki powstające podczas spalania śmieci i niskiej jakości opału. Filtr HEPA usuwa również sierść zwierząt, pleśń, grzyby i kurz, czyli jedne z najczęstszych przyczyn alergii. Dzięki temu objawy uczulenia, takie jak katar, suchy kaszel, łzawienie oczu i wysypka, stają się mniej uciążliwe.

Powinno się pamietać, że przy wyborze oczyszczacza powietrza wskazane jest zachowanie równowagi pomiędzy jego funkcjami i wydajnością a ceną. Kupowanie drogiego urządzenia z niepotrzebnymi funkcjami oraz zbyt dużą wydajnością nie przynosi lepszych efektów. Oszczędzanie i wybieranie taniego sprzętu o zbyt niskiej wydajności jest za to nierozsądne z powodu zbyt wolnego usuwania zanieczyszczeń.

undefined

- REKLAMA -Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ