REKLAMA

Egzema to ciężka do zniesienia i bardzo swędząca wysypka, która pojawia się na ciele w różnych okolicznościach. W przypadku dzieci najczęściej lokuje się na twarzy, dorośli natomiast doświadczają jej głównie na kolanach i łokciach. Dolegliwości są nie tylko bardzo nieestetyczne, ale także uporczywe. Mogą bowiem duży wpływ na nasze samopoczucie i potrafią skutecznie odwracać uwagę od istotnych codziennych spraw. Podpowiadamy, jak w naturalny sposób leczyć egzemę.

Egzema – statystyki i standardowe leczenie

Statystycznie egzema dotyka częściej kobiet niż mężczyzn, a jej obecność może poważnie wpłynąć na długość życia chorującego. Powodowana najczęściej przez atopowe zapalenie skóry budzi w chorych nie tylko kompleksy, ale także poważną irytację, swędzenie, a nawet ból. Wiele osób z choroby po prostu wyrasta, jednak z innymi zostaje ona nawet do późnej dorosłości.

Na egzemę tradycyjnie stosuje się leki przeciwhistaminowe, które mają ograniczyć drapanie swędzących miejsc. Miejscowo stosuje się maści ze sterydami albo nawet różnego rodzaju medykamenty w formie ustnej. Niestety, całkowite wyleczenie choroby jest jak dotąd niemożliwe, a długotrwałe przyjmowanie leków może poważnie odbić się na naszym zdrowiu. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na leczenie metodami naturalnymi.

Naturalne sposoby leczenia egzemy

Popularne metody naturalnego leczenia egzemy zazwyczaj zawierają w sobie kurację olejem kokosowym albo octem jabłkowym. Te dostępne powszechnie produkty nie odciskają żadnego piętna na naszym organizmie, natomiast mogą znacznie poprawić komfort życia z egzemą.

Leczenie egzemy octem jabłkowym

Ocet jabłkowy jest bardzo często stosowanym remedium na egzemę. Wynika to z faktu, że osoby, które się z nią zmagają, mają zazwyczaj wyższe pH skóry niż ludzie zdrowi. Odczyn ten może natomiast odgrywać dużą rolę w zapewnieniu skórze bariery ochronnej. ACV jest bardzo korzystny dla skóry z egzemą ze względu na bogactwo przeciwutleniaczy. Stosowany w okładach lub jako dodatek do kremów nawilżających może znacznie poprawić stan naszej skóry.

Leczenie egzemy olejem kokosowym

Kolejnym naturalnym komponentem stosowanym do leczenia egzemy jest olej kokosowy. Ten naturalny środek nawilżający posiada w składzie kwas laurynowy, który znajduje się także w mleku matki i zapobiega występowaniu egzemy u noworodków. Olej kokosowy świetnie nawilża skórze i zapobiega podrażnieniom. Ponadto może być aplikowany wprost na swędzącą skórę zarówno samodzielnie, jak i w towarzystwie delikatnych naturalnych kosmetyków.

Atopowe zapalenie skóry i egzema to prawdziwa zmora wielu dzieci i dorosłych. Niestety, jest to choroba przewlekła z tendencją do nawrotów, dlatego jej leczenie powinno być jak najmniej inwazyjne dla naszego organizmu. Na szczęście medycyna naturalna wychodzi naprzeciw chorym i proponuje kilka tanich i powszechnie dostępnych składników, które pomagają ulżyć w walce z egzemą. Jest to dobra alternatywa dla obciążających organizm i przyjmowanych sługo leków. Warto jednak skonsultować ja z lekarzem.

Więcej dowiesz się na https://febumed.pl/porady/333-Egzema-przyczyny-objawy-leczenie

- REKLAMA -Zewnętrzne linki