REKLAMA

Koszty prowadzenia działalności gospodarczej mają zasadnicze znaczenie dla opłacalności całego biznesu. Nie powinno więc dziwić, że każdy podmiot dąży do tego, by ograniczać niepotrzebne wydatki. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest zmniejszenie zużycia i opłat za prąd oraz gaz. Jak jednak uzyskać najlepszą cenę tych mediów? Podpowiadamy!

Kiedy warto zdecydować się na zmianę sprzedawców prądu i gazu?

Ogólnie rzecz biorąc sposoby na obniżenie wydatków na energię elektryczną i gaz ziemny są dwa – pierwszym z nich jest obniżenie zużycia, a drugim – ceny. Oczywiście w teorii idealnym rozwiązaniem zawsze będzie maksymalne wykorzystanie obu tych dróg. Praktyka pokazuje jednak, że nie jest to takie proste. Przede wszystkim należy pamiętać, że często największe oszczędności mogą dać inwestycje w nowy i bardziej energooszczędny sprzęt i wyposażenie, których zakup bywa jednak bardzo kosztowny. Z kolei w przypadku zmiany sprzedawcy prądu i gazu dla firm, realne zyski będą bezpośrednio skorelowane z ich zużyciem oraz atrakcyjnością oferty. Dlatego też zawsze należy przeprowadzić analizę różnych dostępnych opcji pod względem realnych korzyści z ich wdrożenia – co pozwoli na wybranie optymalnych rozwiązań.

Przyłączenie do sieci gazowej – czy to dobry pomysł?

W tym miejscu warto też wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu dla niektórych podmiotów, jakim jest przyłączenie do sieci gazowej. Obecnie możliwość taką daje kilka podmiotów – m.in. EWE. Pozwala to na uzyskanie naprawdę dużych oszczędności, względem sytuacji, gdy np. dana firma wykorzystuje prąd zarówno do prowadzonej działalności, jak i ogrzewania budynków. Błękitne paliwo jest w takiej sytuacji zdecydowanie tańsze i równie bezproblemowe w użytkowaniu.

Oferty na prąd i gaz dla firm – na co zwracać uwagę?

Niezależnie od tego, czy szukamy oferty na gaz, czy prąd dla firm, zawsze przed podjęciem decyzji o zmianie sprzedawcy powinniśmy dokonać porównania poszczególnych możliwości. Jakie elementy każdej umowy będą szczególnie ważne?

  • Cena za kWh – warto pamiętać, by uwzględnić w tym przypadku ewentualne rabaty i czas ich trwania.
  • Opłaty dodatkowe – ich wysokość może mieć spore znaczenie, szczególnie w przypadku mniejszych odbiorców.
  • Możliwości zmiany kosztów – mają one znaczenie z punktu widzenia planowania wydatków i chronią przed nieprzewidzianymi podwyżkami.
  • Zasady rozliczeń – ich elastyczność może okazać się niezwykle korzystna w przypadku podmiotów prowadzących nieregularną działalność.
  • Czas obowiązywania – oprócz niego ważne są także opcje rozwiązania współpracy.

Niestety jednak porównanie powyższych kwestii to nie wszystko. Aby wybrać jak najlepiej, należy też zapoznać się z renomą firmy oraz jakością jej obsługi. Wbrew pozorom wsparcie dedykowanego doradcy i ułatwienia w zakresie realizacji płatności mogą zdecydowanie ułatwić współpracę. Często też korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z kilku usług danego sprzedawcy – co może wiązać się z dodatkowymi bonusami i zniżkami.

Zmian sprzedawcy gazu i prądu – czy to trudne?

Bez wątpienia potencjalna zmiana sprzedawcy prądu i gazu może być bardzo korzystna – o ile oczywiście została mądrze przeprowadzona. Co bardzo ważne, w tym przypadku nie trzeba się martwić formalnościami, gdyż cały proces przebiega z niewielkim udziałem samego klienta. W zasadzie jego aktywność ogranicza się do podpisania umowy z nowym sprzedawcą oraz końcowym rozliczeniu z firmą, od której wcześniej kupowany był prąd lub gaz dla firm.

Czy więc warto poszukać dobrych ofert na media dla swojego biznesu? Z całą pewnością tak! Zawsze jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, trzeba ją dobrze przemyśleć!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki