REKLAMA

Aktualnie coraz więcej osób wybiera naturalne materiały budowlane i wykończeniowe. To bardzo dobry trend, który jest również korzystny dla środowiska naturalnego. Gdy myślisz o tym, jak wykończyć taras przy domu, doskonałym pomysłem może być lite drewno!

Taras drewniany – dlaczego warto?

Drewno jako materiał konstrukcyjny towarzyszy człowiekowi już od wielu wieków. Także dzisiaj jest powszechnie używane przy realizacji różnych obiektów, między innymi budynków, ale również tarasów. Drewniane tarasy mają wiele zalet, które powodują, że są one bardzo dobrą alternatywą dla innych typów materiałów tarasowych, między innymi dla betonu, kamienia czy ceramiki – kafelków ceramicznych.

Najważniejsze zalety drewnianych tarasów:

  • wyglądają bardzo efektownie, dlatego mogą być ozdobą budynku
  • są trwałe i wytrzymałe – mogą posłużyć na wiele lat, ale należy je właściwie konserwować
  • dają różne możliwości, ponieważ można stworzyć z nich atrakcyjne przestrzeni o różnych kształtach, metrażach
  • pasują do ogrodu, ponieważ wykonane są z naturalnego materiału
  • są przystępne cenowo, chociaż ostateczne koszty zależne są od wybranego materiału oraz od wielkości i stopnia skomplikowania konstrukcji tarasowej
  • nadają się do renowacji, ponieważ można naprawiać je punktowo oraz całościowo, gdy pojawią się na nich jakieś uszkodzenia

Tarasy drewniane – rodzaje desek tarasowych

Osoby chcące zdecydować się na tarasy drewniane Bielsko – https://www.centrum-parkietowe.pl/blog/montaz-drewnianego-tarasu-pl.html to tylko jedno z miast, gdzie są one popularne, mogą zakupić potrzebne do nich materiały w wielu wariantach do wyboru. Deski tarasowe dzieli się przede wszystkim pod kątem ich gatunku. Tutaj można wydzielić dwie kategorie, a mianowicie deski powstające z drewna rodzimego, czyli europejskiego, a także deski z drewna egzotycznego. Najczęściej taras wykonuje się z drewna rodzimego. Najtańsze to sosna, która również jest najpopularniejszym zakupem. Można także zastosować droższe drewno, na przykład dębowe czy bukowe. Również deski tarasowe oferowane są w różnych wariantach wykończenia. Często są one ryflowane, czyli mają żłobienia, co poprawia ich właściwości antypoślizgowe. Także można kupić deski płaskie – bez ryflowania. Oczywiście, deski tarasowe można malować na różne kolory, aby nadać im pożądany wygląd. Mogą one zatem pasować indywidualnie do architektury budynku, ogrodu, aby uzyskać idealne połączenie kolorystyczne. Do malowania stosuje się różne typy produktów, między innymi bejce, lakierobejce, a także impregnaty z pigmentami. Zatem wtedy, gdy myślisz o wykonaniu tarasu, który będzie stylowy, naturalny i trwały, postaw na drewno!

- REKLAMA -Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ