REKLAMA

Wizyta u psychologa to nic strasznego, a czasem może nam wręcz otworzyć oczy i pomóc rozwiązać problem z którym mierzymy się od dawna. Dlaczego warto korzystać z usług tego rodzaju specjalistów? W jaki sposób poznać, że rozmowa z psychologiem by nam pomogła?

1. Dlaczego warto przepracować problemy z pomocą psychologa?

2. Sygnały wskazujące, że warto sięgnąć po pomoc psychologa

3. Jak wybrać psychologa?

Dlaczego warto przepracować problemy z pomocą psychologa?

Chociaż przez większość życia dorosły człowiek jest w stanie poradzić sobie sam, o tyle czasami spadają na nas rzeczy tak trudne i nieoczekiwane, że ciężko jest nam przejść z nimi do porządku dziennego lub jakoś sobie poukładać. W takiej sytuacji często pojawia się frustracja, zrezygnowanie, oddalenie od bliskich czy w ogóle rezygnacja z życia towarzyskiego. Jeżeli nic nie zrobimy z taką sytuacją z czasem może ona przybrać na sile, a nawet doprowadzić nas do poważnych problemów ze zdrowiem, jak na przykład wpadnięcie w stany lękowe czy depresję. Dlatego właśnie jeżeli borykamy się z czymś trudnym, nie warto jest zamykać się w sobie – dobry specjalista nie tylko przepracuje z nami problem, ale również pozwoli spojrzeć na niego z innej, mniej strasznej strony.

Sygnały wskazujące, że warto sięgnąć po pomoc psychologa

Jeżeli czujemy się często przygnębieni, nie wiemy jak poradzić sobie z jakąś sytuacją, unikamy ludzi z innego powodu niż naturalny introwertyzm, to mogą być to oznaki, że warto wybrać się do psychologa. Nie zawsze jego wsparcie oznacza wielomiesięczne sesje kilka razy w tygodniu: czasem możemy poczuć się lepiej i pewniej już nawet po jednej czy dwóch konsultacjach. Jeżeli mierzymy się z problemami w naszym związku lub nie potrafimy porozumieć się z dziećmi to jest to również dobry powód do odbycia rozmowy z psychologiem – indywidualnie lub w grupie.

Jak wybrać psychologa?

Z psychologiem jest trochę tak jak z lekarzem – każdy ma swoje preferencje i jeden specjalista nie będzie pasował każdemu. Na pewno powinniśmy się wzajemnie szanować i słuchać, ponieważ jest to podstawą rozpracowania każdego problemu. Dlatego warto jest od razu komunikować czego oczekujemy po terapii, a także nie należy się bać zmienić psychologa jeżeli ten dotychczasowy nam z jakiegoś powodu nie pasuje. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z centrum zrzeszającego wielu specjalistów, jak na przykład Klinika LMC, ponieważ wtedy możemy wybrać innego psychologa bez konieczności zmieniania miejsca, do którego chodzimy na terapię.

undefined

- REKLAMA -Zewnętrzne linki