W branży transportowej największą popularnością cieszą się ładunki drobnicowe, ponieważ jest to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo. Czasem jednak dla firmy ważniejszy jest czas oraz bezpieczeństwo ładunku, a wtedy warto skorzystać z transportu dedykowanego.

REKLAMA

Czym jest transport dedykowany?

Transport dedykowany to inaczej usługa door-to-door. W praktyce oznacza to, że jeśli ktoś zamówi na przykład transport Chorwacja, to przewóz realizowany jest konkretnie do tego miejsca, bez żadnych rozładunków czy doładunków na trasie. Pojazd transportowy w całości przeznaczony jest do dyspozycji jednego klienta – to droższa opcja, ale za to towary nadawcy nie mieszają się z ładunkami innych dostawców, co zwiększa ryzyko uszkodzenia przesyłki oraz wydłuża trasę.

Szybsze dostarczenie ładunku

Realizacja tylko jednego zamówienia bardzo wpływa na czas dostawy. Trasa wyznaczana jest tak, by w jak najkrótszym czasie dotrzeć na miejsce z ładunkiem, a po drodze nie ma żadnych dłuższych postojów związanych z wykonywaniem dodatkowych zleceń. To bardzo korzystne rozwiązanie dla firm, które muszą szybko i terminowo dostarczyć ważne towary bądź dokumenty, w przeciwnym razie miałoby to poważne konsekwencje dla prowadzonego biznesu.

W pełni bezpiecznie

Transport dedykowany to tylko jeden załadunek i jeden rozładunek, już na miejscu u docelowego odbiorcy. Dzięki temu przesyłka jest lepiej chroniona przed kradzieżą oraz zniszczeniem, nie ma również ryzyka, że podczas rozładunku na trasie pracownicy przez pomyłkę wydadzą nie ten towar co trzeba. To sprawdza się przy transporcie poufnych dokumentów czy towarów o wysokiej wartości, a klient może na bieżąco sprawdzać, gdzie dokładnie znajduje się kierowca przewożący cenną przesyłkę.

Czy warto z tego korzystać?

Przy dłuższych trasach, jak transport Finlandia, znacząco skraca się w ten sposób czas dostarczenia ładunku, szczególnie że zamówienie można zlecić o dowolnej porze. Zlecenia w ramach transportu dedykowanego oznaczają dużą oszczędność czasu, lecz są droższe, zatem to opcja dla firm, które stawiają przede wszystkim na krótkie terminy dostawy oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa – usługa tego typu może być traktowana po prostu jako transport ekspresowy, z tą różnicą, że jeden klient korzysta z całej przestrzeni ładunkowej zamiast dzielić ją z innymi zleceniodawcami.

Firmy zajmujące się transportem dedykowanym dysponują specjalistycznymi pojazdami, zatem da się w tym trybie przewieźć nawet bardzo wymagający ładunek. Przesyłki o szczególnym znaczeniu są dodatkowo ubezpieczane.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki