REKLAMA

Ampułki to kosmetyki do zadań specjalnych, po które sięgamy zwykle, gdy chcemy zwalczyć konkretne problemy włosów lub skóry głowy. Jak dobrać odpowiednie dla siebie? Jak ich używać? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Ampułki a inne kosmetyki do włosów

Ampułki do włosów wyróżniają się na tle innych rodzajów kosmetyków, ponieważ zawierają jedne z najwyższych stężeń składników aktywnych. Ich skoncentrowane formuły zapewniają intensywną pielęgnację i odżywienie pasm. Często stosuje się je na skórę głowy, dzięki czemu poprawiają kondycję pasm już na poziomie ich cebulek. Są też łatwe w zastosowaniu – zwykle jedna fiolka jest przeznaczona na jedno użycie, dlatego nie ma problemu z porcjowaniem produktu. Najbardziej zbliżone do nich właściwości mają kuracje i sera.

Najczęstsze właściwości ampułek do włosów

Przeciw wypadaniu włosów

Ampułki najczęściej występują w postaci preparatów stosowanych na skórę głowy, które wzmacniają cebulki i zwalczają nadmierne wypadanie włosów. Samo wypadanie jest naturalnym zjawiskiem, ponieważ każdy człowiek traci dziennie średnio 50-100 włókien. Pielęgnację wzmacniającą należy wdrożyć, gdy obserwujemy widoczne przerzedzenie fryzury i znaczną utratę jej objętości. Produkty o takich właściwościach najczęściej stosuje się jako kurację nocną bez spłukiwania.

Regeneracja zniszczonych pasm

Kosmetyki w formie ampułek bardzo często mają też działanie regenerujące. Można je stosować samodzielnie, jak również dodawać do masek do włosów. Zwykle nakłada się je na wilgotne, umyte pasma i równomiernie wmasowuje. Czas ekspozycji zależy od stopnia zniszczenia włókien. Systematyczne stosowanie ampułek regenerujących stanowi bardzo dobre uzupełnienie do pielęgnacji odbudowującej po zabiegach fryzjerskich takich jak np. farbowanie, rozjaśnianie czy trwała ondulacja.

Nadanie fryzurze połysku

Jeśli żaden z dwóch powyższych problemów Cię nie dotyczy warto skorzystać z ampułek nabłyszczających. Naturalny połysk włosów i ich zdolność do odbijania światła to jedne z wyznaczników dobrej kondycji pasm. Gdy fryzura staje się matowa wygląda mniej korzystnie, ponieważ pasma sprawiają wrażenie suchych i osłabionych. Kuracje nabłyszczające i rozświetlające świetnie sprawdzą się jako dodatek do masek. Można dodawać je każdorazowo do jednej porcji maski przed jej użyciem lub do całego słoiczka, który przechowywany w zamknięciu i z dala od wysokiej temperatury może stać przez jakiś czas.

Jak stosować ampułki?

Po pierwsze: systematycznie

Podobnie jak w przypadku innych produktów do pielęgnacji kluczem do sukcesu jest systematyczność. Często widoczną różnicę zauważymy dopiero po kilku zastosowaniach preparatu, natomiast w przypadku kosmetyków zwalczających wypadanie – dopiero po kilkunastu domowych zabiegach (przeczytaj więcej o zagęszczaniu włosów na blogu lejdizmagazine). Ampułki do włosów w sklepie Trena.pl sprzedawane są w zbiorczych opakowaniach, ponieważ są przeznaczone do użytku jako intensywna, kilkutygodniowa kuracja. Z tego względu skuteczność danego produktu powinno się oceniać dopiero po zużyciu całego opakowania, nie tylko jednej fiolki.

Po drugie: zapewniając odpowiedni czas działania

Jeśli zamierzasz stosować ampułki do włosów jako produkt do spłukiwania musisz dać im czas na wchłonięcie się i przekazanie składników aktywnych. Bardzo ważne jest wstępne osuszenie pasm, jeśli aplikujesz produkt bezpośrednio po myciu. W przeciwnym razie część kosmetyku spłynie wraz z wodą. Czas działania jest tak samo istotny w przypadku dodania produktu do maski – maskę rekomenduje się trzymać na włosach najczęściej przez 15-20 minut, przy czym eksperci jako optymalny czas wskazują 30 minut.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ