Xiaomi Redmi czy Mi? Który wybrać?

REKLAMA

Wybór smartfona to wcale nie łatwe zadanie. Wiele osób zastanawia się, który Xiaomi wybrać, Redmi czy Mi. I choć telefony te wypuszczane są przez tego samego producenta, to dedykowane są innej grupie docelowej. Obie linie działają w oparciu o zmodyfikowaną wersję Androida z nakładką MIUI. Oraz mają opcję dual SIM. Linię Redmi wypuszczono w 2013 roku.

Charakteryzuje się przede wszystkim niską ceną, bo najnowsze modele kosztują około 1000 złotych. Natomiast starsze spokojnie kupimy za 400 złotych.  Modele z linii Redmi wyposażono w nieco słabsze podzespoły i mniej pamięci RAM, co odczuwa się podczas codziennego użytkowania. Zwłaszcza gdy włączonych jest wiele aplikacji i sporo pracuje w tle.

Jeśli używamy telefonu do pracy czy też jesteśmy wymagającymi użytkownikami, to Redmi nie zda u nas egzaminu. Natomiast w przypadku, gdy szukamy dobrego telefonu w niskiej cenie i wydajność nas nie interesuje, to Redmi będzie doskonałym wyborem.

Xiaomi MI – linia dla zaawansowanych użytkowników

Chiński producent, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, stworzył serię Mi, która stała się alternatywą dla modeli, wypuszczanych przez konkurencyjne marki. Co ciekawe, Mi nie tylko  konkuruje ze smartfonami ze średniej półki, ale nawet i z liderami w branży technologicznej.

Najnowszy Model, Xiaomi Mi 10 Pro, to innowacyjny smartfon, który nie odbiega od konkurencji. Doskonałe podzespoły, świetny aparat t tylko kilka zalet, które przemawiają na jego korzyść. Seria Mi, w porównaniu do Redmi, to przede wszystkim nowsze podzespoły, które gwarantują wydajność, szybką oraz płynną pracę.

Dzięki temu sprawdzą się nie tylko w celach rozrywkowych, ale także jako narzędzie pracy. Ponadto wyposażono je w lepsze aparaty, które zapewniają naprawdę dobrej jakości zdjęcia. Jeśli jesteśmy fotografami amatorami, to nie będziemy mieli się do czego przyczepić.

Xiaomi Mi czy Redmi – który wybrać?

Wybór pomiędzy Xiaomi Mi a Redmi, zależy od własnych upodobań oraz potrzeb. Jeśli nie wymagamy od telefonu zbyt wiele, potrzebujemy go tylko do dzwonienia czy do sporadycznego przeglądania stron internetowych, to modele z serii Redmi spokojnie nam wystarczą. Dodatkowo zyskamy całkiem fajny telefon z przyzwoitym aparatem za niewielką cenę.

Najstarsze modele dostępne są w okolicach 400 złotych, a nowsze to wydatek rzędu koło 1000 złotych. Droższe modele wyposażone są w nieco lepsze podzespoły, mają dodatkowe funkcje czy lepszej jakości aparat np. Redmi Note 8T nie przekracza 1000 złotych, a posiada naprawdę przyzwoitą specyfikację, a do tego poczwórny aparat!

Jeśli jednak wymagamy od telefonu o wiele więcej, to koniecznie zwróćmy uwagę na smartfony z linii Mi. Nowsze modele wcale nie odstają od telefonów konkurencyjnych marek, np. Redmi Note 8T nie przekracza 1000 złotych, a posiada naprawdę przyzwoitą specyfikację, a do tego poczwórny aparat!

Artykuł powstał we współpracy z https://mimarkt.pl/

- REKLAMA - Zewnętrzne linki