W GEOsferze o pszczołach, notozaurach i meteorytach

GEOsferę nie bez powodu nazwano ośrodkiem edukacji. Jak człek po niej pospaceruje, tablic poglądowych się naczyta to od razu mądrzeje. Na dokładkę tężnia poprawi zdrowie, tak więc dobry nastrój murowany.

REKLAMA

Tym razem – w niedzielę 9 sierpnia – zaproszono do tego miłego miejsca na grę terenową i dwa ciekawe wykłady. Gra terenowa była o pszczołach, których w okolicy nie znaleziono, pewnie miały poobiednią drzemkę. Co ciekawego w takiej grze – pytamy uczestników.

Należało odnaleźć 8 punktów w terenie, odpowiedzieć na 7 pytań i rozwiązać pszczelą krzyżówkę. Łatwo nie było, choć odpowiedzi odnaleźć można na odpowiednich tablicach. Powrót zaplanowano do godz. 20.00. Z pewnością nikt się nie zgubił. Pierwszy wykład dotyczył notozaura, było o wynikach najnowszych badań nad tym gadem.

Zaciekawił nas mózg tego potworka, ponoć było to całkiem sprytne zwierzątko.

Co ważne, choć nurkowały choroba dekompresyjna ich się nie imała. Jeszcze parę dodatkowych cennych informacji.

Jak już się człowiek nasłuchał to dla odmiany by się poruszał. MCKiS zaprosiło na badmintona, strzelanie z łuków i fitness. Serwujemy trochę teorii – mianowicie dlaczego fitness robi dobrze?

Zaproszono również na wykład dra Krzysztofa Szopy pt. „Meteoryty – prawdziwi obcy”. Było to wyjątkowo udane popołudnie. Człowiek tego i owego się dowiedział, ciekawość świata w sobie odkrył, czego chcieć więcej.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki