Victoria 1918 Jaworzno jak w poprzednich latach przegrała na inaugurację. W sobotę 8. sierpnia podopieczni Piotra Pierścionka odnieśli porażkę z beniaminkiem ligi okręgowej – Sokołem Przytkowice 0:4.

REKLAMA

W Przytkowicach występująca jako gość drużyna Victorii nie miała za bardzo wiele do powiedzenia. Bardzo mało sytuacji, i tylko jeden strzał lekko zaskoczył bramkarza Sokoła – Jakuba Dyrgę. Natomiast gospodarze od pierwszych minut robili, co chcieli z defensywą Victorii. W pierwszej minucie Olek Kłosek uratował swoją drużynę przed utratą gola. W 13. minucie Sokół rozegrał fenomenalną akcję, która przyniosła oczekiwane efekty. Strzelcem bramki był Paweł Godawa.

Rzeczy, które wydarzyły w minutach 38′ i 40′ były gwoździem do trumny. Victoria straciła dwie bramki w bardzo łatwy sposób. Najpierw strzelił Damian Rzeszutko, dwie minuty potem Łukasz Waga, który wykorzystał prostą stratę “Vici”. Po pierwszej połowie było 3:0 dla Sokoła. Zawodnicy Victorii praktycznie nie mieli szans na zwycięstwo, lecz walczyli o strzelenie bramki honorowej. Nie udało im się tego wykonać. Dodatkowo w 67. minucie ostatnią bramkę w tym meczu strzelił Paweł Wygoda, tym samym ustalił wynik spotkania na 4:0.
Dla zawodników trenera Pierścionka to był pierwszy mecz ligowy za jego kadencji. Pamiętajmy, że z powodu pandemii nie udało się rozegrać meczów poprzedniej rundy wiosennej. Za tydzień derby Jaworzna, na które już zapraszamy.

 

 Victoria 1918 Jaworzno 0:4 Sokół Przytkowice
13′ Tomasz Trzebuniak, 38′ Damian Rzeszutko, 40′ Łukasz Waga, 67′ Paweł Wygoda

Sokół – Jakub Dyrga, Marcin Waga, Paweł Godawa, Piotr Gaudyn, Damian Rzeszutko, Sebastian Stróżyk, Szymon Kalinowski, Tobiasz Piwowak, Piotr Kubas, Tomasz Trzebuniak, Łukasz Waga
Rezerwa: Kamil Janicki, Jakub Guguła, Kacper Maniek, Bartłomiej Żmija, Krystian Smajek, Paweł Pilch

Victoria – Aleksander Kłosek, Marcin Smolik, Szymon Chrapek, Patryk Rusek, Kacper Baran, Jakub Żmuda, Bartosz Nowak, Maksymilian Leś, Mariusz Suwaj, Karol Jaromin, Tomasz Tryba
Rezerwa: Krzysztof Psuj, Jacek Wesecki, Jakub Bruzda, Tomasz Krzyśko, Dominik Jedynak, Mateusz Śliwiński, Oskar Bartuś

K.Laskowski oprac jargal

- REKLAMA - Zewnętrzne linki