Uczniowie wrócą 1 września do szkół. Jak poinformował szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski, obecnie w planach jest rozpoczęcie zbliżającego się roku szkolnego tradycyjnie w szkołach.

REKLAMA

Przez ostatnie kilka miesięcy przed wakacjami z powodowu epidemii koronawirusa  edukacja odbywała się w sposób zdalny. Jak mówi Dariusz Piontkowski, minister edukacji, obecnie planowane jest powrócenie od 1 września do dawnego porządku – lekcje mają odbywać się tradycyjnie w szkołach.

– Oczywiście chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół, dlatego też wyraźnie mówimy to, o czym wspomniał pan premier, główny inspektor sanitarny czy minister zdrowia, chcemy żeby takim podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był ten tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami, zajęcia odbywają się w szkołach i stąd planujemy, że 1 września rok szkolny rozpoczyna się tradycyjnie w szkołach – powiedział Dariusz Piontkowski.

Minister nie wykluczył jednak zastosowania tzw. modelu mieszanego w części placówek. W tym modelu dyrektor danej szkoły mógłby skierować część uczniów do nauki zdalnej, a część odbywałaby lekcje w sposób tradycyjny.

– Mówimy tutaj o ewentualnym modelu mieszanym, czyli takim, w którym dyrektor szkoły po pozytywnej opinii z sanepidu podejmie decyzje, że np. część dzieci, klas, grup będzie mogła nadal uczęszczać do szkoły w tradycyjnej formie, spotykać się z nauczycielami, a część będzie jednak przechodziła na kształcenie na odległość – mówił minister.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki