Reporter Aktualności TVP Katowice, Michał Grabowiecki w materiale “Śmierdzący problem w mieście” emitowanym na antenie 3 sierpnia o godz. 18:30 porusza problem wywozu śmieci w Jaworznie.

REKLAMA

Piętrzące się na śmietnikach odpady, w szczególności wielkogabarytowe, to od pewnego czasu “normalna” rzeczywistość dla jaworznian. TVP w materiale udało się na stanowisko kontenerowe przy ul. 3 Maja, a więc prawie w samym centrum naszego miasta. Na miejscu zastali to, co na innych stanowiskach w mieście – górę śmieci i zalegające od dłuższego czasu odpady wielkogabarytowe.

W materiale poproszono o wypowiedź m.in. firmę AVR odpowiedzialną za wywóz śmieci w naszym mieście. Jak się okazuje śmieci, jest za dużo szczególnie w okresie trwającej teraz pandemii.

– Wielu operatorów działających w zakresie odbioru odpadów, nie tylko konsorcjum AVR, które realizuje usługę akurat na terenie miasta Jaworzno, jest zmuszone do przemoderowania dotychczasowego świadczenia usług, aby sprostać zastanym okolicznościom – powiedziała w wywiadzie dla TVP 3 Katarzyna Michałowska, wiceprezes zarządu spółki AVR.

Przypominany, że w tym roku w naszym mieście zmieni się operator odpowiedzialny za wywóz śmieci. Obowiązki odbioru odpadów przejmą jaworznickie Wodociągi.

Link do materiału TVP 3 (od 5:26):

https://katowice.tvp.pl/668302/aktualnosci

- REKLAMA - Zewnętrzne linki