Tlenoterapia hiperbaryczna- jestem na tak

Choć komora hiperbaryczna jest wykorzystywana w medycynie już od wielu lat, to jednak można zaryzykować stwierdzenie, że dopiero ostatnia dekada przyniosła jej spore zainteresowanie.

REKLAMA

Trudno się temu dziwić. Zabiegi w komorach hiperbarycznych coraz częściej stanowią dopełnienie wielu terapii, a czasem nawet alternatywne rozwiązanie pozwalające na profilaktykę i leczenie wielu chorób.

Jedną z najczęściej wykorzystywanych wersji jest jednoosobowa komora hiperbaryczna w wersji poziomej, czyli taka, w której właśnie miałam okazje pooddychać czystym tlenem.

Taka komora hiperbaryczna jest wyposażona w szerokie okno, dzięki czemu nie odnosiłam wrażenia klaustrofobii. Z zewnątrz przypominała mi miniaturowy statek kosmiczny. W środku znajdowała się wygodna leżanka, która zapewniła mi komfortowe warunki na czas całej sesji.

Ja jestem na tak! Na pewno pierwszy, ale nie ostatni raz skorzystałam z takiej formy tlenoterapii. Tlen w komorze hiperbarycznej to naturalny, bezinwazyjny, a przy tym relaksujący sposób na profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

Nie zapominajmy, jak wysoką cenę musimy płacić za współczesną jakość życia. Zanieczyszczenie organizmu toksynami z pożywienia, powietrza, z kosmetyków i środków czystości to dziś przyczyna bardzo wielu poważnych chorób. Może i Ty spróbujesz ?

- REKLAMA - Zewnętrzne linki