REKLAMA

Światło jest kluczowym elementem w każdym wnętrzu. Odpowiednio ustawiając meble i manewrując kolorem ścian staramy się wpuścić do pomieszczenia jak najwięcej światła dziennego, aby pokój wydawał się świeży i zachęcał do spędzania w nim czasu. Wieczorami oraz kiedy słońce znika za warstwą chmur, nieodzownym elementem wystroju okazuje się oświetlenie, w różnorodnej formie – lamp sufitowych, wiszących czy biurkowych. Jednak to lampy podłogowe stanowią jeden z najchętniej wybieranych rodzajów oświetlenia w domach oraz mieszkaniach. Przekonaj się dlaczego.

Lampy podłogowe występują w wielu wykończeniach i stylach. Bywają lekkie i prawie niezauważalne, a także w mocnych kolorach oraz ciekawej formie. Niezależnie od tego jaki wariant znajdzie swoje miejsce we wnętrzu Twojego domu, muszą spełniać jedną, podstawową funkcję – mianowicie dawać światło. Designerska marka Gie El oferuje w swoim asortymencie nowoczesne lampy podłogowe, które można dobierać do wnętrz o różnorodnym charakterze – od lekkich, loftowych przestrzeni, poprzez pokoje urządzone w stylu skandynawskim czy też aranżacji inspirowanych stylem industrialnym. Są to produkty łączące w sobie zalety znakomitego designu z funkcjonalnością. Przekonaj się co do zaoferowania ma polska marka Gie El i w jaki sposób ich produkty mogą wprowadzić iluminację również do aranżacji Twojego mieszkania.

Designerskie lampy podłogowe i ich dopasowanie do wnętrza

Proponowane przez markę Gie El designerskie lampy podłogowe to wyjątkowe produkty, odznaczające się swoją formą oraz materiałami, z których są wytwarzane. Dzięki temu tradycyjna forma lampy zyskuje w wizji projektantów zupełnie nową odsłonę. Nowoczesne oświetlenie może przy tym zachwycać ponadczasowym szykiem oraz wysokiej jakości wykonaniem.

Dobierając lampę do wystroju wnętrza warto brać pod uwagę kilka aspektów, takich jak: styl aranżacji, kolorystyka, a także dostępność miejsca oraz przeznaczenie konkretnej lampy. Jest to uniwersalny rodzaj oświetlenia, sprawdzający się w różnych punktach pomieszczenia – czy to przy sofie, fotelu do czytania, czy też w sypialni lub gabinecie. Lampy stojące podłogowe można ustawić między meblami, albo wyeksponować je w taki sposób, aby stanowiły zwracający uwagę element dekoracyjny.

Forma wybranej lampy może być uzupełniona o dodatkowe funkcje – może być np. osadzona na podstawie, która pełni rolę pomocniczego stolika. Różnorodność kształtów i form, wykonanych najczęściej z metalu, pozwala dobrać lampę w taki sposób, aby pasowała do reszty wystroju. Dzięki temu nie będzie wyglądała jak przypadkowo dobrany element, ale spójne dopełnienie całej aranżacji.

Lampy podłogowe – gdzie i jak je ustawić?

Lampy podłogowe wymagają podłączenia do prądu, jednak w przeciwieństwie do modeli wiszących, nie ma konieczności wcześniejszego rozplanowywania ich umiejscowienia. Jeśli gniazdko znajduje się daleko od miejsca, w którym chcemy postawić lampę, wystarczy sięgnąć po przedłużacz. Daje to dużą swobodę w kwestii ustawiania oświetlenia.

Wysokie lampy dobrze prezentują się zestawione z meblami wypoczynkowymi – sofami, fotelami, ławkami czy pufami. Punktowo rzucane światło doskonale nadaje się do czytania lub pracy. Nowoczesne lampy podłogowe wybierane są także jako oświetlenie ustawiane w strefach przeznaczonych do przyjmowania gości. Są znakomitą alternatywą dla lamp wiszących – popularnie montowanych nad stołem jadalnym lub kawowym, a nie wymagają dodatkowych prac montażowych, jak np. maskowania kabla czy nawiercania haków do podtrzymania klosza lampy. Ponadto, lampy podłogowe w razie potrzeby można łatwo przestawić i omieść z kurzu. W przypadku wnętrz sypialnianych mogą stanowić zamiennik stolików nocnych ustawianych przy łóżku. Wielkim plusem wykorzystania lamp podłogowych w aranżacji wnętrz jest ich uniwersalność. Przy pomocy takiego oświetlenia można urządzić np. rzadko używany kąt pokoju lub też wypełnić pustą przestrzeń w pobliżu sofy lub szafki RTV. Mnogość zastosowań lamp podłogowych czyni z nich bardzo praktyczny element wyposażenia wnętrz.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki