2 sierpnia 2020 roku zakończyła się pierwsza runda Jaworznickiej Ligi Szóstek Salos, która z powodu pandemii rozpoczęła się nieco później niż zawsze i mecze rozgrywane były wyjątkowo podczas wakacji, jednak w tym sezonie kapitanowie oraz organizator rozgrywek postanowili, aby mistrza nie tak jak dotychczas wyłonić po jednej serii spotkań, ale rozegrać rundę rewanżową od września.

W 1 lidze po 9 kolejkach na prowadzeniu znajdują się trzy zespoły, S.W.A. , PSV i Beer Drinkers, Ci ostatni co prawda mają punkt mniej od pozostałych, ale mają do rozegrania zaległy mecz z MCKiS Jaworzno. W drugiej lidze jest podobna sytuacja trzy zespoły mają po 18 punktów (Pulmon Negro, CD Gibraltar i ATN Soccer Team), lecz w najlepszej sytuacji jest PN, który rozegra jeszcze jeden mecz z Fortuną Podłęże.
Po krótkiej przerwie wakacyjnej, rozgrywki wznawiamy początkiem września i w połowie listopada powinniśmy poznać mistrzów obu lig jak również zespoły, które awansują i spadną.
Warto odnotować niesamowitą skuteczność dwóch zawodników z drugiej ligi (Tomasz Golly i Michał Kamiński), którzy strzelili 35 i 33 bramki w ośmiu meczach co daje średnią ponad 4 bramki na mecz.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Pani Ilonie Janus Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie za możliwość korzystania z obiektu, Panu Łukaszowi Kolarczykowi Naczelnikowi wydziału promocji, kultury i sportu za dotychczasową współpracę i wsparcie naszych rozgrywek, jak również animatorowi orlika Wojtkowi Jarosowi za wkład w rozwój Jaworznickiej Ligi Szóstek – Dziękujemy
Zarząd PSS SALOS
Tabela 1. ligi
Tabela 2. ligi
źródło: Salos Jaworzno
- REKLAMA - Zewnętrzne linki