Rząd chce dopłacić do czynszu. Komu?

W rządzie pojawił się nowy pomysł na program z zakresu wsparcia antykryzysowego – informuje “Rzeczypospolita”. Chodzi o dopłaty do czynszu w wysokości nawet 1,5 tys. zł. Kto skorzysta?

REKLAMA

Nawet do 75% kosztów najmu otrzymają ci, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej przez epidemię koronawirusa. Będzie to więc nawet kwota w wysokości do 1500 zł miesięcznie.

By otrzymać dodatek z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, należy spełniać dwa warunki. Po pierwsze, jak podaje dziennik, adresatami programu mają być najemcy mieszkań komunalnych ale także lokatorowie towarzystw budownictwa społecznego, mieszkań spółdzielczych czy też wynajętych od osoby prywatnej lub firmy.

Drugim warunkiem jest średni dochód, który w przeciągu ostatnich 3 miesięcy dawał najemcy prawo do ubiegania się o dodatek mieszkaniowy. Dochody powinny też być minimum 1/4 niższe niż w roku ubiegłym.

Pakiet mieszkaniowy miał wejść w życie jeszcze w lipcu, jednak prace nad nim nadal trwają. Kiedy dokładnie skorzystają pierwsi beneficjenci, tego jeszcze nie wiadomo.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki