REKLAMA

Obecnie coraz częściej zdarza się nam korzystać z różnego rodzaju przesyłek kurierskich. Monopol pocztowy już dawno został przełamany. Możliwości przesyłu różnego rodzaju paczek, paczuszek, czy też całych palet z towarem na drugi koniec Polski, czy też Europy uległy poważnemu rozszerzeniu. Przed dokonaniem wysyłki warto więc rozejrzeć się w różnych dostępnych możliwościach, tak aby wybrać najlepszą opcję. Istotną będzie tu na pewno cena oraz szybkość dostarczenia przesyłki. Zwłaszcza, gdy zamierzamy wysyłać nie pojedyncze paczki tylko kilka czy kilkaset przesyłek dziennie. Wówczas nawet niewielkie oszczędności mogą się okazać całkiem przyzwoitą kwotą w naszym comiesięcznym budżecie.

1. Wyszukiwarka, która ułatwi nam życie

2. Szybko, niedrogo, na czas

3. Wszystko w jednym miejscu

Wyszukiwarka, która ułatwi nam życie

W przypadku, gdy zamierzamy wysłać paczkę lub paczki, warto skorzystać z tego, co oferuje nam Internet. Bez trudu znajdziemy tam różnego rodzaju wyszukiwarki, takie jak tanikurier.com, dzięki którym łatwo i szybko dokonamy wyboru konkretnej usługi, spośród tego co mają nam do zaoferowania różnego rodzaju firmy przewozowe. Wystarczy, że w przejrzysty formularz wpiszemy wszystkie parametry naszej potencjalnej przesyłki, podamy także miejsce, w które ma ona dotrzeć, itp. i za chwilę zobaczymy konkretny rezultat naszych poszukiwań. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie odpowiedniego kuriera na stronach sieciowych poszczególnych firm.

Szybko, niedrogo, na czas

Przesyłki kurierskie powinny przede wszystkim docierać na czas w dobrej formie – to kluczowa sprawa. Tani kurier, czy droższy podmiot – ważne, by wszystko dotarło na miejsce zgodnie z przeznaczeniem. Nic gorszego niż jeżdżenie na drugi koniec miasta po przesyłki paletowe, bo dostawca nie znalazł nas pod wyznaczonym adresem. Dobrą opcją jest także to, że na wyżej wymienionej stronie znajdziemy fachowego bloga, z którego dowiemy się, czy nasza tania przesyłka dotrze na miejsce w środę lub w sobotę albo czy możliwy jest zwrot pobrania w jeden dzień. Są tu też umieszczane na bieżąco artykuły, pozwalające śledzić zmiany cenników, czy form postępowania u różnych przewoźników. Bycie na bieżąco z takimi wiadomościami ma wielkie znaczenie. Szczegóły robią różnicę i czasem wcale nie najtańszy kurier okaże się najlepszym rozwiązaniem. Nasi kontrahenci będą także zwracali uwagę na to, w jakim stanie dotrą na miejsce zlecone przez nas paczki. Warto pamiętać i o takich drobiazgach. Źle zapakowane rzeczy są uciążliwe w transporcie, mogą się uszkodzić, a ich przewóz będzie na pewno droższy od standardowej paczki o znormalizowanych wymiarach.

Wszystko w jednym miejscu

Na stronie tanikurier.com znajdziemy więc zestawienie cen przesyłek u takich potentatów w tej branży, jak: UPS, FedEx, K-EX, DHL, Inpost, czy też DPD. Dzięki takiej opcji szybko dowiemy się, ile będziemy musieli zapłacić za dany gabaryt. To pozwoli nam na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek w momencie nadawania przesyłki. Czas w takich momentach ma kluczowe znaczenie, warto więc postępować tak, aby jak najbardziej racjonalnie go wykorzystać. Na stronie znajdziemy także bardzo przydatną zakładkę, opisaną jako “baza wiedzy”. Pozwoli nam ona uniknąć popularnych błędów, np. przy pakowaniu, które mogą wpłynąć na koszt paczki. Firma tanikurier.com jako jedyna na rynku oferuje, np. zwrot pobrania w jeden dzień – tego także dowiemy się z wyżej wymienionej zakładki. Warto korzystać z takiej wiedzy na bieżąco.

undefined

- REKLAMA - Zewnętrzne linki