Policjant w czasie wolnym od służby pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie w czasie wolnym od służby pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy. Dzięki interwencji jaworznickiego funkcjonariusza, patrol policji mógł ująć 42-latka, który miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się dodatkowo okazało, na mężczyźnie ciążył zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło wczoraj, w poniedziałek 10 sierpnia. Będący po służbie policjant z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie w trakcie jazdy samochodem zauważył poruszającego się hyundaiem mężczyznę, którego znał już z wielu interwencji. Nietypowy tor jazdy hyundaia wzbudził podejrzenia policjanta. Funkcjonariusz postanowił zawiadomić jaworznicką komendę i na bieżąco informował dyżurnego, gdzie kieruje się 42-latek.

Po chwili na miejscu zjawił się patrol policji, który podjął dalsze czynności. Badanie alkomatem 42-latka wykazało u niego 2 promile w wydychanym powietrzu. Co więcej, okazało się, że mężczyzna ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

42-latkowi grozi teraz nawet do 5 lat więzienia.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki