Polacy chcą otwarcia szkół. Tylko co 10 za nauką zdalną

Raport przeprowadzony przez Santander Consumer daje jasno do zrozumienia, że rodzice są zmęczeni nauką zdalną. Zdecydowana większość z nich opowiada się za powrotem uczniów do szkół. 

REKLAMA

Jak wynika z raportu “Polaków portfel własny: czas zmian” 33,5 proc. Polaków chciałoby, aby ich dzieci wróciły do szkół w trybie zmianowym. Niewiele mniej, bo 31,8 proc. wolałoby, by od września zaczęły naukę w normalnym, stacjonarnym systemie. 17 proc. opowiedziało się za wariantem mieszanym, który zakłada dla części uczniów naukę stacjonarną, dla części zdalną. Za nauką całkowicie zdalną opowiedział się tylko co dziesiąty badany – 11,6 proc.

Nauka przez internet jest w oczach badanych mniej wartościowa, od tradycyjnego nauczania. Wśród wad wymieniali także brak kontaktu z rówieśnikami i obowiązki, które obciążyły dodatkowo rodziców, kiedy uczniowie zostali w domach. Nie bez znaczenia było dla badanych też to, że część z nich ma problem z zapewnieniem dziecku opieki, podczas gdy muszą chodzić do pracy.

Na dzień dzisiejszy wytyczne ministerstwa są takie, by dzieci wróciły do szkół, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Czy nieco ograniczony kontakt między uczniami i dezynfekcja sal wystarczą, by pandemia nie przybrała na sile? O tym na pewno przekonamy się już w najbliższych tygodniach.

 

- REKLAMA -Zewnętrzne linki