Nowe wytyczne. Wesela bez dziadków?

W związku z rosnącą liczbą zachorowań rząd postanowił bacznie przyjrzeć się weselom jako potencjalnym ogniskom zachorowań. Opracowywane są nowe wytyczne dla ich organizacji, w tym zakaz uczestnictwa dziadków.

Jeszcze w tym tygodniu mają zostać podane do publicznej wiadomości nowe zasady obowiązujące narzeczonych, którzy będą w najbliższym czasie organizować wesele. Jak podaje “Rzeczypospolita” bardzo prawdopodobne, że dziadkowie i pozostali seniorzy będą musieli zrezygnować z udziału w tym ważnym dniu.
REKLAMA

Wśród nowych wytycznych może znaleźć się także nakaz noszenia maseczek oraz bardziej ograniczona liczba gości. Ma być wprowadzony także rejestr tego typu imprez, a młodzi mogą spodziewać się kontroli. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym poprzednim artykule: Kontrole na weselach. Trzeba będzie przekazać listę gości.

Jak podaje “Rzeczypospolita” obecnie trwają rozmowy pomiędzy przedstawicielami branży weselnej i Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego z branżą weselną. Efekty mają pojawić się jeszcze w tym tygodniu. Czy organizacja wesela jesienią może być całkowicie zagrożona? Jak zapewniał na środowej konferencji prasowej Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, resort nie planuje całkowitego zakazu organizacji wesel.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki