Nowe informacje po ataku bezdomnej na dziecko w Jaworznie Osiedlu Tadeusza Kościuszki. Reporterzy programu Uwaga TVN zdołali skontaktować się m.in. z synem bezdomnej kobiety, 46-letniej Klaudii S., podejrzanej o próbę zabójstwa 8-letniej Oliwii. Potwierdzono również, że to nie był pierwszy tego typu przejaw agresji w jej wykonaniu.

REKLAMA

Wg ustaleń reporterów, pierwszy atak Klaudii S. miał miejsce już w 2014 roku. Z czasem napaści było coraz więcej, lecz nie wszystkie zgłaszano policji. Jaworzniccy funkcjonariusze niestety nie byli w stanie potwierdzić, czy pierwszy atak rzeczywiście miał miejsce w 2014 roku.

W rozmowie z z dziennikarzami Uwagi syn Klaudii S. potwierdza, że jego matka już wcześniej wykazywała agresywne zachowania, on sam zaś miał prosić o pomoc MOPS oraz policję:

Kiedy skończyłem 18 lat, mojej mamie zaczęła się mocna psychoza. To były urojenia, a ja zaczynałem się jej bać. Groziła śmiercią mojej narzeczonej. Kiedy chciałem ją skierować na leczenie, była agresywna także wobec mnie. Najbardziej boli mnie, że teraz ludzie robią ze mnie potwora, ale ja nie mogłem nic zrobić. Zgłosiłem sprawę, w odpowiedzi słyszałem, że na leczenie będzie czekać sześć, siedem lat. Apelowałem, że trzeba ją zamknąć już, bo choroba się nasila – mówi syn 46-latki.

Przypomnijmy, że do ataku na Oliwię doszło 13 lipca około godziny 21 na Osiedlu Tadeusza Kościuszki w Jaworznie. Kobieta miała podejść do bawiących się w okolicy dzieci i bez powodu rzucić w jedno z nich kamieniem.

Poszkodowana dziewczynka z poważnym urazem głowy została przetransportowana najpierw do jaworznickiego szpitala, a później do lecznicy w Katowicach Ligocie, gdzie przeszła operację.  Rana goi się prawidłowo, jednak niewykluczone, że w przyszłości Oliwia będzie musiała przejść operację plastyczną.

W sprawie wypowiedziała się również mama dziewczynki. Poinformowała, że jeśli okaże się, iż 46-latka była w momencie ataku na jej córkę poczytalna, to będzie zabiegać o karę więzienia dla Klaudii S. Bezdomnej postawiono zarzut usiłowania zabójstwa, grozi jej nawet dożywocie. Obecnie kobieta przebywa w areszcie.

źródło: Uwaga TVN

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. I tutaj jest właśnie sedno tego wszystkiego. Teraz na wszystko trzeba czekać, na sanatorium, na wizytę u specjalisty, na pobyt w psychiatryku, na ośrodek opieki dla osób starszych. Niby wszystko super funkcjonuje a ogólnie takie dziadostwo. Potem pełno psycholi po ulicach chodzi bo nie można ich pozamykać.