Niezamawiane przesyłki z Chin zawierające nieoznakowane nasiona mogą być próbą ataku bioterrorystycznego – przestrzega w materiale TVP. Wiadomości podały informacje o osobie z Jaworzna, która dostała podobną przesyłkę.

REKLAMA

Przeróżnej wielkości paczki z Chin to codzienność zarówno na polskich, jak i zagranicznych pocztach. Tysiące osób codziennie dokonuje zakupów na chińskich serwisach, kupując najprzeróżniejsze przedmioty.

Jak podaje TVP, od kilku dni osoby na całym świecie otrzymują niezamawiane przez nich paczki z Chin, w których znajdują się tajemnicze nasiona. Jak ostrzegają wypowiadające się w materiale TVP służby, nasiona w paczkach to próba ataku bioterrorystycznego i nie wolno ich zasiewać ani nawet otwierać.

Może być to rozumiane jako bioterroryzm, bo tak jak powiedziałam, gdyby te szkodniki i choroby się zadomowiły i doprowadziły do dużych strat gospodarczych, to na pewno byłoby to z niekorzyścią dla wyżywienia – mówiła w wywiadzie dla TVP Agnieszka Sahajdak, Dyrektor Biura Fitosanitarnego i Współpracy Międzynarodowej.

Według informacji podanych w materiale, pierwsza taka paczka trafiła do Jaworzna. Ponieważ kobieta nie zamawiała żadnych paczek z Chin, przesyłka wzbudziła jej ostrożność. Saszetkę z nieoznakowanymi nasionami przekazała odpowiednim służbom.

Jeżeli otrzymacie niezamawianą przez was paczkę z nieoznakowanymi nasionami, spalcie ją w piecu, kominku, lub przekażcie je najbliższej jednostce policji.

Link do materiału:

https://wiadomosci.tvp.pl/49268092/tajemnicze-paczki-z-chin

- REKLAMA - Zewnętrzne linki