Który kierunek wybierzecie? Florystyka czy kosmetyka?

Decyzja o wyborze zawodu, kierunku kształcenia, przyszłości zawodowej, czyli decyzja o wyborze drogi, którą będziesz kroczyć często przez resztę swojego życia, podejmowana w wieku kilkunastu lat, nie jest decyzją łatwą.

REKLAMA

Właśnie dlatego poprosiliśmy Panią Magdę i pana Kamila ze szkoły policealnej Żak, aby opowiedzieli nam troszkę o dwóch kierunkach, które coraz częściej wybierane są przez ludzi. Florysta i Technik usług kosmetycznych. Może pomożemy komuś w wyborze ?

Każdy z nas ma jakieś pasje, zainteresowania. Może fajnie by było właśnie pogodzić je z nauką ? Wiele osób uwielbia kwiaty, układać z nich piękne wiązanki, otworzyć przy tym duszę artysty, to może warto zastanowić się właśnie nad kierunkiem Florysta.

Natomiast jeśli interesujesz się makijażem, modą, kosmetykami i bardzo byś chciała tę pasję pogłębiać i szkolić się właśnie w tym kierunku, to może warto wybrać kierunek taki jak Technik usług kosmetycznych.

Jednym zadaniem, dzisiaj szkoły policealne dają ogromną szansę podniesienia swoich kwalifikacji i tym samym wyróżnienia się na rynku pracy lub uzupełnienia wykształcenia osobom, które już pracują w zawodzie. I na pewno szybko zdobędziesz konkretne umiejętności.

 

 

- REKLAMA -Zewnętrzne linki