Kontrole na weselach. Trzeba będzie przekazać listę gości

Ta wiadomość zainteresuje wszystkich, którzy mimo trwającej epidemii koronawirusa zdecydowali się zorganizować przyjęcie swoich marzeń. W poniedziałkowej rozmowie na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski  poinformował o planowanych zmianach odnośnie organizacji wesel. Na czym mają polegać?

REKLAMA

Liczba zachorowań wzrasta. Jak twierdzi minister zdrowia, jest to związane z “pewnym rozluźnieniem” także na dużych imprezach rodzinnych, jakimi są chociażby wesela. Z tego powodu szykują się zmiany. Przede wszystkim chodzi o rejestrację dużych przyjęć. Młoda para będzie musiała przekazać listę gości – to umożliwi kontrolę oraz w razie czego przeprowadzenie dochodzenia epidemicznego. Przypomnijmy, że obecnie limit gości na weselu to 150 osób.

Minister zdrowia zapowiedział także, że jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się wzmożonych kontroli w sklepach. Zarówno personel jak i klienci są zobowiązani do używania maseczek i z tego też będą rozliczani przez policjantów i służby sanitarne.
“Tutaj niestety trzeba przypomnieć ludziom, że to jest prawo obowiązujące i trzeba ten nos i usta zasłaniać” – mówił minister.

Nowe wytyczne GIS odnośnie wesel mają pojawić się jeszcze w tym tygodniu.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki